Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Hokej

L. Mikuláš si poradil so Zvolenom 5:1, vyrovnal stav série na 2:2

Mikuláš sa v piatkovom stretnutí ujal vedenia vo 4. minúte zásluhou šikovného teču Matta Berryho, hostia odpovedali už o 26 sekúnd neskôr gólom Mitchella Hultsa.,aktualizované

Bučko opúšťa Plzeň, skončili aj tréneri Kořínek, Bombic a Straka

Okrem Bučka končia v tíme aj Milan Klouček, Aleksi Rekonen a Jakub Pour.

Arizona bližšie k vlastnej aréne, vyhliadnutý pozemok pôjde do aukcie

Pozemok vo Phoenixe, kde klub plánuje postaviť svoju novú halu, bol vo štvrtok ocenený na 68,5 milióna amerických dolárov.

NHL a NHLPA predĺžili lehotu na riešenie sporu Perryho so Chicagom

Klub s ním ukončili zmluvu koncom novembra pre "neakceptovateľné správanie". Tridsaťosemročný hráč sa už medzitým vrátil do akcie a pôsobí v Edmontone Oilers.

Point a Kučerov žiarili v drese Tampy, Matthews zvýšil náskok

Point sa blysol šiestimi bodmi za tri góly a rovnaký počet asistencií, Kučerov pridal päť s bilanciou 1+4.

Lada Togliatti nepredĺžila zmluvu s Rosandičom

Rosandič prišiel do tímu v auguste a podpísal ročnú zmluvu.

Slafkovský bodoval tretíkrát za sebou a potvrdil záujem prísť na MS

Slovenský útočník prihral v noci na piatok na jediný gól Montrealu v domácom súboji s Bostonom, ktorý hostia vyhrali 2:1 po predĺžení.

Slafkovský a Nemec zaznamenali asistenciu, Regendovi neuznali gól

Nemec bodoval v druhom stretnutí v rade. ,aktualizované

Hokejista M. Mišiak strelil devätnástny gól v sezóne v OHL

František Dej si ukončil svoje osemzápasové bodové suchoty v juniorskej QMJHL.

Zvolen vyhral v Liptovskom Mikuláši 7:4, vedie 2:1 na zápasy

O svojom postupe do štvrťfinále môže Zvolen rozhodnúť už v piatok, keď je v Liptovskom Mikuláši (18.00 h) na programe štvrtý duel série.

Trenčín zdolal Nitru 3:2 v baráži TEL, v sérii vedie 2:1

O triumfe rozhodol dvomi gólmi v závere švédsky útočník Filip Ahl.

Skalica i Dubnica vyrovnali stav sérií vo štvrťfinále play off SHL

Oba tímy vo štvrtok uspeli na ľade súperov - Skalica vyhrala v Považskej Bystrici vysoko 7:1 a Dubnica v Topoľčanoch 1:0.

Eriksson Ek bude chýbať Minnesote pre zranenie

Eriksson Ek zápas nedohral po tom, čo ho trafila strela Nicka Bjugstada. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude pauzovať.

UKRADLI JÁGROV: V Kalifornii odcudzili figúrky s podobizňou Čecha

Klub plánoval figúrky rozdať fanúšikom, teraz musí tento plán odložiť.

Fehérváry sa stal 42. slovenským hráčom s dvesto zápasmi v profilige

Fehérváry mal na dosah aj 11. asistenciu v sezóne, keď v 3. tretine založil ofenzívnu akciu, ktorá vyústila do prečíslenia so zakončením Alexandra Ovečkina.

Kelemen a Koch pomohli asistenciami k triumfu Tucsonu nad Hendersonom

Hartford, kde pôsobí útočník Adam Sýkora, prehral s Charlotte 0:4.

Hokejista Hyman dosiahol štvrtý hetrik v Oilers ako prvý od Gretzkého

Hyman, ktorý pôsobí v Edmontone iba druhú sezónu, zároveň vyrovnal klubový rekord Gretzkého, keď skóroval v 10. domácom zápase po sebe.

Washington prehral v Edmontone 2:7, Fehérváry s dvomi mínuskami

Fehérváry nastúpil v elitnej formácii hostí popri Johnovi Carlssonovi.,aktualizované

Toronto predĺžilo zmluvu s útočníkom McMannom o dva roky

McMann by sa v lete stal neobmedzeným voľným hráčom.

Černák pravdepodobne nastúpi už proti Rangers, Cooper: Je pripravený

Dvadsaťšesťročný obranca nedohral predchádzajúci zápas proti Philadelphii Flyers (7:0), keď 42 sekúnd pred druhou sirénou za pomoci spoluhráčov opustil ľadovú plochu.

Považská Bystrica a Topoľčany vedú vo štvrťfinále play off SHL 1:0

Považská Bystrica zdolala Skalicu jednoznačne 5:0, v tesnejšom súboji zvíťazili Topolčany nad Dubnicou 3:2.

New Jersey povolalo do tímu fínskeho obrancu Hatakku

V zostave má nahradiť Jonasa Siegenthalera, ktorého v pondelkovom stretnutí zranil Matt Rempe z New Yorku Rangers.

Rempe zasiahol Siegenthalera lakťom do hlavy, dostal dištanc

Obaja zápas nedohrali - útočník "jazdcov" za trest do konca zápasu a Siegenthaler pre zranenie. Rangers napokon zvíťazili nad Devils 3:1.

Fehérváry by sa mohol po zranení vrátiť proti Edmontonu

Fehérváry sa zranil sa hneď v prvom striedaní, keď nešťastne spadol za vlastnou bránkou. Odvtedy laboruje so zranením v dolnej časti tela.

Hlavnou postavou nočného programu NHL bol Connor Bedard

edard sa stal piatym 18-ročným hráčom v histórii ligy, ktorý odohral päťbodový duel.

Zvolenčania si nechcú vyčítať chyby, Réway verí v silu kolektívu

Zvolenčania nepodali v úvodných dvoch domácich dueloch presvedčivý výkon hodný vicemajstra. S Liptákmi sa poriadne natrápili.

Slafkovský vyrovnal zápis Richarda, atakuje klubový rekord

Najvyššie draftovaný hráč roka 2022 sa stále pokúša o častejšiu streľbu. Ani proti Columbusu príliš nešpekuloval a v presilovke vypálil bez prípravy.

Koch ukončil bodový pôst a pomohol asistenciou k triumfu Tucsonu

Koch ukončil svoje päťzápasové bodové suchoty.

Zvolen vyrovnal sériu s Mikulášom, tréneri chcú pracovať na detailoch

V kvalifikácii play-off hokejovej Tipos extraligy medzi Zvolenom a Liptovským Mikulášom videli diváci v úvodných dvoch dueloch série dve predĺženia.

Zvolen zvíťazil nad Liptovským Mikulášom 7:6 pp v 2. zápase predkola

Zvolen vyrovnal stav série hranej na tri víťazstvá na 1:1.

Nitra prehrala s Trenčínom 3:4 v 2. zápase predkola

Séria hranú na tri víťazné zápasy je vyrovná 1:1.

Anaheim povolal Regendu do prvého tímu

Dvadsaťštyriročný krídelník by sa mohol objaviť v zostave v noci na stredu v dueli na ľade Chicaga.

Hertl sa čoskoro zotaví zo zranenia kolena: Čoskoro sa vrátim na ľad

Čoskoro sa vrátim na ľad. Dávam si pozor, aby som nerobil nič navyše a bol stopercentne pripravený, uviedol český hokejista Tomáš Hertl pre oficiálny portál súťaže nhl.com.

Vancouver sa bude musieť niekoľko týždňov zaobísť bez brankára Demka

Demko sa zranil v 34. minúte stretnutia s Winnipegom (5:0) a nahradiť ho musela tímová dvojka Casey DeSmith.

Quick sa v počte víťazstiev v historickej tabuľke vyrovnal Hašekovi

Quicka prekonal iba v 58. minúte strelou švihom slovenský obranca Šimon Nemec, pre ktorého to bol tretí gól v profilige.

AHL: Chromiak pomohol asistenciou k triumfu Ontaria na ľade Calgary

Chromiak bodoval v druhom z uplynulých troch duelov.

Zvolenčania zakopli s Liptákmi, mrzia ich chyby a hluchá 2. tretina

Liptáci dokázali vyhrať vo Zvolene vôbec prvýkrát v sezóne. Postaral sa o to otváracím gólom obranca Peter Hraško, ktorý dlhé roky pôsobil práve v tíme pod Pustým hradom.,aktualizované

Bedard je prvý 18-ročný hráč Chicaga s troma trojbodovými zápasmi

Center elitného útoku "jastrabov" sa dvoma gólmi a asistenciou podieľal na víťazstve svojho tímu nad Arizonou (7:4).

Predĺženie v play off TEL bude vo formáte piatich proti piatim

Pôvodný formát troch proti trom v extračase nahradí predĺženie s piatimi korčuliarmi na oboch stranách už od prvého stretnutia kvalifikácie o postup do štvrťfinále play off.

Tortorella dostal dvojzápasový dištanc za neprofesionálne správanie sa

Šesťdesiatpäťročný americký kouč dostal tiež pokutu 50-tisíc USD za neprofesionálne správanie sa voči rozhodcom v nedeľňajšom zápase s Tampou Bay (0:7).