Hokej

Andreja Meszároša teší forma profiligistov: Odrazíme sa s nimi dopredu

Klubovú sezónu už Meszároš hodil za hlavu a hoci ešte nie je stopercentne v poriadku, reprezentáciu neobišiel. ,aktualizované

Kanaďanky a Američanky sa stretnú vo finále elitnej kategórie MS žien

Češky, ktoré sa prvýkrát v histórii dostali do štvrťfinále, prehrali v boji o konečné 5. miesto so Švédkami 2:4.

Stamkosovi zistili krvnú zrazeninu, Tampe môže chýbať až tri mesiace

Útočný ťahúň bleskov nenastúpil už na uplynulý duel proti New Jersey, v ktorom Tampa triumfovala 3:1.

K postupu Pittsburghu do play off pomohol aj kapitán Sidney Crosby, ktorý zaknihoval jubilejnú 600. asistenciu v profilige. ,aktualizované

Nitra zdolala v semifinále Zvolen presvedčivo 5:2

Až v tomto zápase bol vo Zvolene plný štadión, zásluhu na tom majú fanúšikovia z Nitry, ktorí obsadili celú západnú tribúnu a bolo ich počuť viac ako domácich priaznivcov.

Záborského Helsinki podľahli v druhom semifinále JYP Jyväskylä 2:5

V sérii je tak stav vyrovnaný 1:1.

Kudrna prispel gólom k výhre Sparty v 3. semifinále českej extraligy

V sérii tak vedie tím z hlavného mesta 2:1.

Lulea s Jarošom a Cehlárikom prehrala s Frölundou 0:1

Prinášame výsledok 1. zápasu semifinále play off SHL.

Zbornú posilní na MS brankár Bobrovskij, Znarok nepočíta s Kovaľčukom

Bobrovskij je prvou istou posilou zbornej z NHL, o príchode ďalších hráčov z profiligy sa rokuje.

Tipsport liga: Bystričania krotia eufóriu, Košice chcú sériu otočiť

Stav série Banská Bystrica – Košice je 3:1, takže piaty semifinálový duel môže byť posledným medzi touto dvojicou.

Za Jets odohral vyše 17 minút Marko Daňo, no nebodoval.,aktualizované

Liberec ani v 2.semifinálovom dueli nezaváhal. Bakoš a Radivojevič 1+2

V 2. kole baráže o českú hokejovú extraligu Karlovým Varom v súboji na ľade Slavie Praha nepomohli ani dva góly Marcela Haščáka, hráči z kúpeľného mesta prehrali 2:4.

Barani sú jedno víťazstvo od postupu do finále. Košice zdolali 3:2

Barani si môžu postup do finále zabezpečiť už v pondelok na košickom ľade.,aktualizované

Slovákov čakajú prípravné zápasy s Fínmi. Severania so 6 hráčmi z KHL

Slovenskú hokejovú reprezentáciu čakajú na budúci týždeň dva prípravné zápasy pred svetovým šampionátom v Rusku.

Kudroč prehovoril o kolapse: Všetko si pamätám. A chcem hrať

Obrancu, ktorého po kolapse s kyslíkovou maskou na tvári preniesli do ošetrovne v útrobách O2 arény a následne ho sanitka previezla do nemocnice, prepustili necelý deň po kolapse do domácej liečby.

Slovenská dvadsiatka skončila v Salzburgu posledná

Pre tím bol turnaj možnosťou, ako zaujať a vybojovať si miesto v nasledujúcej sezóne centralizovanej prípravy projektu HK Orange 20.

NHL: Toronto prehralo v Buffale, Jágr opäť prekonal hranicu 60 bodov

Dôležitý triumf v boji o play off si pripísali New York Islanders. ,aktualizované

Američanky a Kanaďanky postúpili do semifinále MS

V kanadskom stredisku Kamloops sa do štvrťfinále premiérovo v histórii dostali aj Češky, ktoré si v B-skupine poradili s Japonskom.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zdolali nemeckých rovesníkov 3:0

Pre zverencov trénera Ernesta Bokroša je turnaj možnosťou, ako zaujať a vybojovať si miesto v nasledujúcej centralizovanej príprave projektu HK Orange 20.

Slovenkám chýbali skúsenosti a podľa Schöbera aj rozhodujúce hráčky

Napriek neúspechu v podobe zostupu vyzdvihol kouč slovenské hokejistky za bojovnosť a nasadenie.,aktualizované

Radivojevič režíroval triumf Liberca gólom a dvomi asistenciami

Ján Lašák kryl 22 striel hostí a mal 88-percentnú úspešnosť zásahov.

Košice zdolali Banskú Bystricu a znížili stav semifinálovej série

Vo štvrtkovom treťom dueli triumfovali 2:1 po nájazdoch, ten rozhodujúci premenil Peter Bartoš. ,aktualizované

Magnitogorsk zdolal Ufu 3:2 v druhom predĺžení, zahrá si finále

Ufa síce viedla v Magnitogorsku 2:0, ale domáci dokázali manko v tretej tretine zmazať a duel poslali do predĺženia.

Hossa je chorý. Chicagu bude chýbať v zápase s Winnipegom

Po piatkovom stretnutí vo Winnipegu čaká na Chicago porcia troch domácich duelov, prvý v nedeľu proti Bostonu.

Kobezdu sklamala efektivita, Dukle chce nájsť nového trénera

Dukla zakončila základnú časť na piatej priečke.

Bielorusi v Petrohrade bez Denisova, kapitánom bude opäť Kaľužnyj

Hokejisti Bieloruska narazia v základnej B-skupine 11. mája v Petrohrade aj na slovenskú reprezentáciu.

Kometa Brno predĺžila zmluvy s tromi Slovákmi a získala Ondřeja Němca

Tridsaťjedenročný obranca a stabilný člen českého reprezentačného tímu sa vrátil do najvyššej domácej súťaže po šiestich rokoch.

Švajčiarom bude na hokejovom šampionáte chýbať Sven Bärtschi

Majstrovstvá sveta nie sú pre neho témou, potvrdil hráčov agent André Rufener.

Play-off NHL bude po 46 rokoch bez kanadského klubu

Podobná situácia v zámorskej hokejovej profilige nastala na konci sezóny 1969/70, vtedy však hralo NHL iba 12 klubov a Kanadu zastupovali len Montreal s Torontom.

Kudroča prepustili z nemocnice, kolaps bol asi z vyčerpania organizmu

Tridsaťštyriročný zadák náhle skolaboval po druhej tretine pri odchode do šatne. Vďaka rýchlemu zásahu realizačného tímu sa mu dostalo prvej pomoci.

Gáborík už korčuľuje, nad jeho štartom v play off visí otáznik

Kings dúfali, že sa Gáborík do konca základnej časti uzdraví, lenže posledné prognózy sú v tomto smere pesimistické.

NHL: Flyers si vylepšili postupové vyhliadky, Daňov Winnipeg prehral

Slovenský útočník Marko Daňo nastúpil v druhom útoku Jets, počas 15 odohratých minút si zapísal dva strelecké pokusy ako i dvojminútový trest.,aktualizované

Brankár Buffala Lehner po operácii členka, sezóna sa pre neho skončila

Dvadsaťpäťročný Lehner prišiel do Buffala vlani v lete z Ottawy a mal sa stať brankárskou jednotkou Sabres, ale pre zdravotné problémy odchytal v prebiehajúcom ročníku iba 21 stretnutí.

Kudroč pri odchode do šatne skolaboval. Previezli ho do nemocnice

Zdravotníci ho s kyslíkovou maskou na tvári preniesli do ošetrovne v útrobách O2 arény a následne ho sanitka previezla do nemocnice.,aktualizované

Zvolen zvíťazil na ľade Nitry. Semifinálovú sériu vyrovnal na 1:1

O víťazstve ´rytierov´ v mimoriadne vyrovnanom stretnutí rozhodol v 66. minúte obranca Daniel Krejčí. ,aktualizované

Slovan získal štvrtý juniorský titul. Vo finále zdolal Trenčín

Belasí triumfovali v celej sérii 3:1 na zápasy.

Nadal by mohol byť vlajkonosičom španielskej výpravy v Riu

Aktuálne piaty hráč svetového rebríčka mal niesť španielsku vlajku už na otváracom ceremoniáli OH 2012 v Londýne, no pred hrami sa zranil.

Mladík Skalický bude pôsobiť v Slovane ďalšie dva roky

Skalický je momentálne na reprezentačnom sústredení pred MS v Rusku.

Brankár Nových Zámkov Chovan: Postup chceme potvrdiť čo najskôr

Play out je vyrovnaná od prvých zápasov, my máme pred sebou ešte dva, uviedol Chovan.