Hokej

KHL: Moskovské CSKA zdolalo Nižnij Novgorod a vyrovnalo stav série

Lídrom ofenzívy domácich bol kanadský legionár Geoff Platt, autor dvoch gólov a asistencie.

NHL: Návrat Hossu do zostavy Chicaga sa odkladá, v stredu hrať nebude

Skúsený krídelník sa mal vrátiť do kolotoča duelov zámorskej NHL v stredu na ľade St. Louis, ale ako informoval portál Rotoworld, Hossa proti Blues nenastúpi.

Po prvom kole hlasovania o Zlatú hokejku v Česku je na čele Jágr

Uzávierka druhého kola hlasovania v prestížnej ankete bude po majstrovstvách sveta v Rusku 25. mája, tretia a zároveň finálna fáza, do ktorej vstúpi najlepšia desiatka, sa skončí 13. júna.

Do nešťastného momentu mal na konte 31 zákrokov a pred sebou vidinu dvojstého zámorského triumfu v kariére.,aktualizované

Hossa sa vráti do akcie proti St. Louis vo formácii s Toewsom a Laddom

Na súťažné stretnutie nenastúpil od 13. februára.

Hokej: Hudáčkovci zažiarili v poslednom kole švédskej ligy

K triumfu Örebro HK 3:1 na ľade MODO Hockey prispel Libor dvomi gólmi a asistenciou, Július zaznamenal 35 zásahov.

Hokej: Chomutov zdolal Brno, Ölvecký dal Čiliakovi gól spoza bránky

Piráti Chomutov sa v predkole play off českej hokejovej extraligy ujali v sérii s Kometou Brno vedenia 2:0.,aktualizované

Hokej: Hovorka dal dva góly, Štajnoch dvakrát asistoval

Hokejisti HC Vítkovice Steel vyhrali v 1. kole o udržanie sa v českej extralige nad Karlovými Varmi 3:0.

Hokej: Záborský prispel gólom k debaklu nad Pori

Slovenský hokejový útočník pomohol vo fínskej lige jedným gólom k vysokému víťazstvu IFK Helsinki nad Ässät Pori 7:0.

Meszárošov gól Sibiru nestačil, Magnitogorsku podľahol 1:3

V druhom zápase tej istej fázy Východnej konferencie Salavat Julajev Ufa zvíťazil na ľade Avangardu Omsk 3:2 po predĺžení. ,aktualizované

Zvolenu odpočítali 3 body za neoprávnený štart hráča,dvojice to nemení

Klubu HKM Zvolen potrestali za štart mladého útočníka Jakuba Žilku bez zmluvy v štyroch prípadoch.,aktualizované

Nový slovenský hokejový majster dostane Pohár Vladimíra Dzurillu

Vynovenú trofej pokrstila ľadovou triešťou manželka hokejovej legendy Zlatica Dzurillová.,aktualizované

Chárovci majú dvojnásobnú radosť, do rodiny im pribudli dvojičky

Svoje 39. narodeniny tak oslávil o niečo skôr.,aktualizované

NHL: Jágr prekonal rekord Howea, Slováci nebodovali

V drese hostí sa zo zisku dvoch bodov tešil aj kapitán Bruins Zdeno Chára.,aktualizované

Bardejov smrtiacou pätminútovkou zrušil novozámocké oslavy

Na rozdiel od predošlých sezón si obaja finalisti zabezpečili účasť v baráži.

KHL: Kovaľčuk sa vrátil do zostavy SKA, Petrohrad zdolal Dinamo 3:2

Najvýraznejšiu zásluhu na výhre obhajcu Gagarinovho pohára mal útočník Jevgenij Dadonov, ktorý sa blysol dvomi gólmi a pridal k nim aj jednu asistenciu.

Tipsport Liga: Martin do play off, Piešťany čaká baráž

Martinčania potrebovali k postupovej definitíve získať v nedeľu na ľade Popradu bod, ak sa nechceli spoliehať na pomoc Trenčína, ktorý hostil doma Piešťany.

Slovenský kapitán medveďov Zdeno Chára odohral vyše 24 minút a zaknihoval jeden mínusový bod. ,aktualizované

Davos vedie vo štvrťfinále play off NLA nad Klotenom v sérii 2:0

V sobotu vyhrali na jeho ľade aj v druhom zápase.

Hudáčkovci vo švédskej lige: Július ubránil 18 striel, Libor skóroval

Najvyššia švédska hokejová liga SHL mala na programe sobotňajšie zápasy.

Tomáš Záborský skóroval, IFK však prehral s Lukko Rauma 1:4

Prinášame výsledky zápasov fínskej hokejovej ligy.

Rozhodujúci zápas 1. kola play-off KHL rozhodla vo svoj prospech Ufa

Súperom Ufy v semifinále bude Avangard Omsk.

Slovenský gólman predviedol HudaShow za účasti jeho nasledovníkov.

Ideálnu generálku Košíc pred play off videla vypredaná aréna

Košičania tretíkrát v sezóne nedovolili skórovať hráčom trenčianskej Dukly a po zápase ocenili najmä zaplnené tribúny domácej Steel arény.

Graňák pomohol dvomi asistenciami k triumfu Rögle

Prinášame výsledky piatkových zápasov švédskej hokejovej ligy.

Olejári prišli o trojzápasovú víťaznú šnúru. ,aktualizované

Záborský asistoval pri výhre IFK Helsinki nad Kärpät Oulu 3:1

Prinášame výsledky piatkových zápasov hokejovej fínskej ligy.

Radivojevič prispel tromi asistenciami k triumfu Liberca

Jeho spoluhráč Martin Bakoš si vylepšil štatistiky o gól a prihrávku.

Takto vyzerá tabuľka hokejovej Tipsport Ligy po zápasoch 53. kola

O poslednom účastníkovi play off a ani o mužstve, ktoré bude hrať baráž, sa ešte nerozhodlo.

Banská Bystrica si na domácom ľade poradila so Žilinou 3:1

Hostia mohli znížiť v závere Ťavodom v presilovke, zvrat však neprivodili.,aktualizované

Príkladne bojujúci Martin od úvodu zaskočil Zvolenčanov a vyhral 5:0

Domáci sa tak postarali o veľké prekvapenie a zaslúžene vysoko zvíťazili a posilnili si nádeje na play off. ,aktualizované

Domáci sa bavili hokejom. Košičania zdolali Duklu Trenčín vysoko 7:0

V 58. minúte inkasovali hostia siedmy gól, o ktorý sa postaral Šoltés. ,aktualizované

Štyridsaťštyriročný veterán si v zápase v noci na piatok, v ktorom jeho Florida prehrala v Colorade 2:3, pripísal asistenciu a dosiahol tak svoj 1850. bod v profilige. ,aktualizované

Magnitogorsk postúpil do semifinále Východnej konferencie

Kazaň deklasovala Ufu 8:0 a vynútila si siedmy zápas.,aktualizované

Tím Európa bude hrať v modrých dresoch, v znaku je hokejka a písmeno E

Vo výbere Európy pre Svetový pohár sa ocitli hráči zo siedmich krajín, pričom Slovensko do neho dodalo najviac hokejistov.

Višnovského chcel k návratu na ľad zlomiť aj prezident Kiska

Prezident prijal Višňovského vo štvrtok predpoludním a niekoľko minút s ním podebatoval.

Miro Šatan vybral do Tímu Európy až päť Slovákov, pozrite si nomináciu

Šatanovi pri zostavovaní tímu pomáhalo 13 ľudí, z pozície skautov aj krajan Peter Bondra a bývalý československý reprezentant Václav Nedomanský. ,aktualizované

NHL: Kings predĺžili s Budajom zmluvu o jeden rok

Celkovo sa Budaj v profilige predstavil v 297 zápasoch v dresoch Los Angeles, Colorada a Montrealu a má priemer 2,76 inkasovaného gólu na zápas pri 90,3-percentnej úspešnosti zákrokov.

Slovenský hokejista Detroitu Red Wings Tomáš Tatar v novom propagačnom videu ukázal šikovné narábanie s pukom.

Hokejový Svetový pohár sa uskutoční aj v roku 2020

Svetový pohár sa dosiaľ uskutočnil len dvakrát - v rokoch 1996 v Montreale a 2004 v Toronte. Po dlhšej odlmke sa vráti na scénu opäť v septembri a v roku 2020 napíše svoju štvrtú kapitolu.