Hokej

Šmíd vynechá celú sezónu, hrozí mu koniec kariéry

Tridsaťročný Šmíd odohral v uplynulých dvoch ročníkoch spolu len 53 duelov. V roku 2014 sa podrobil operácii, ale jeho zdravotný stav sa nezlepšil dostatočne.

Semifinále SP prinesie súboj gigantov, Ovečkin o Kanade: Cítime šancu

Úvodné semifinále Svetového pohára v Toronte prinesie súboj dvoch hokejových gigantov a nezmeriteľných rivalov. Domáca Kanada narazí v noci na nedeľu Rusko.

Hokejová Žilina už nepočíta s obrancom Selanom

Slovinský zadák končí v klube po tom, čo odohral päť zápasov, v ktorých získal jednu asistenciu.

SVETOVÝ POHÁR: Česko zdolalo USA. Plekanec: Ukázali sme charakter

Česi rozhodli v druhej tretine zápasu, keď v priebehu jedenástich minút strelili tri góly a odpútali sa na rozdiel 4:2.

SVETOVÝ POHÁR: Rusi zdolali Fínsko a v semifinále narazia na Kanadu

Druhý boj o finále zohrá v nedeľu o 19.00 nášho času Tím Európa, so šesticou Slovákov, proti Švédsku.

Slovan s druhou prehrou za sebou. V Ufe prehral o tri góly

Hosťom nepomohli ani dva presné zásahy obrancu Mareka Ďalogu. ,aktualizované

Admiral zničil Ladu za 20 minút, Marcinkov gól Kchun-lunu nestačil

Marcinko v 6. minúte v presilovke otvoril skóre duelu, lenže hostia ešte do prvej prestávky otočili skóre.

Kaberle ukončil vo veku 38 rokov profesionálnu hokejovú kariéru

Český obranca si zahral s reprezentáciou na štyroch olympiádach, v roku 2006 získal v Turíne striebro.

KHL: Admiral Vladivostok zničil Ladu Togliatti za 20 minút

Domáci hráči položili základ svojho triumfu v prvej tretine, v ktorej predviedli hokejový uragán a za 20 minút nasúkali súperovi päť gólov. ,aktualizované

Nové Zámky angažovali fínskych hokejistov Mäkinena a Saarinena

Nováčik hokejovej Tipsport ligy HC Nové Zámky získal do svojich radov dvojicu fínskych korčuliarov.

Rus Orlov sa dohodol s Washingtonom na novom kontrakte

Dvadsaťpäťročný obranca, ktorý aktuálne reprezentuje svoju krajinu na Svetovom pohári v Toronte, uzavrel s klubom zámorskej NHL ročnú zmluvu na 2,57 milióna dolárov.

Kanaďania nenašli konkurenta ani v zverencoch Ralpha Kruegera, ktorých zdolali jasne 4:1. Až na niekoľko momentov mali zápas plne pod kontrolou, o čom svedčí aj strelecký pomer 46:20.

V druhom semifinále nastúpi domáca reprezentácia proti výberu Severnej Ameriky alebo Rusku. ,aktualizované

SVETOVÝ POHÁR: Švédi prehrali so Severnou Amerikou, no sú v semifinále

Švédi sa ako víťazi B-skupiny stretnú v play off stretnú s Tímom Európy, v ktorého zostave figuruje poltucet slovenských hokejistov.

Petrohrad vyhral na ľade Jugry 4:2, Jokerit zdolal Novokuzneck

Chorvátsky klub Medveščak Záhreb nestačil na domácich hokejistov Traktora Čeľabinsk.,aktualizované

Juraško, Rehák a Juraj Jurík vo Zvolene skončili

Všetci traja odohrali úvodných päť zápasov aktuálneho ročníka Tipsport ligy.

Kanaďania hnaní domácim publikom v torontskom Air Canada Centre prevýšili Američanov vo všetkých dôležitých herných činnostiach.,aktualizované

V Pardubiciach skončil tréner Draisaitl, šéftréner bude Martinec

Klub, v ktorom pôsobí aj slovenská dvojica Tomáš Bokroš a Branislav Rapáč, je po 5. kolách na poslednom 14. mieste Tipsport extraligy.

Říha po prehre s Mettalurgom: Mohli sme bodovať

O osude stretnutia rozhodla presilová hra piatich proti trom v závere tretej tretiny.,aktualizované

Dvadsiatka v Košiciach neprekvapila, prehrala 0:6

Ofenzívny tlak domácich v úvode zápasu vyústil do rýchleho gólu.,aktualizované

Slovana Bratislava nastúpil v KHL proti Magnitogorsku

Prvý útok bratislavských hokejisov tvorila trojica Václav Nedorost, Marek Viedenský, Žiga Jeglič.

Jurčina má nový klub: Kto angažoval dlhoročného reprezentanta SR?

Skúsený hokejový obranca začal minulú sezónu v tíme účastníka KHL Medveščak Záhreb, no záver ročníka strávil v nemeckom Berlíne, ktorý pôsobí v DEL.

SVETOVÝ POHÁR: Rusi zdolali Tím Severnej Ameriky, rozhodla 2. tretina

Za hviezdy zápasu vyhlásili ruského brankára Sergeja Bobrovského, útočníka Tím Severná Amerika Ryana Nugenta-Hopkinsa a centra "zbornej" Jevgenija Kuznecova.,aktualizované

Tím Európy zdolal v predĺžení Česko 3:2, rozhodol Draisaitl

V bránke opäť odštartoval slovenský reprezentant Jaroslav Halák. Skóre otvoril Chára, ktorý vytvoril obrannú dvojičku s Andrejom Sekerom.,aktualizované

Sibir Novosibirsk nabil Jokerit Helsinki 4:0 v pondelňajšom zápase

V pondelňajšom zápase hokejovej KHL zvíťazil Avtomobilist Jekaterinburg nad SKA Petrohrad 3:2 po samostatných nájazdoch.,aktualizované

Veterán Šechný v Michalovciach končí, hrať bude iba v Humennom

Účasť v dvoch ligách bola pre onedlho 45-ročného hokejistu veľkým sústom. Preto zvolil možnosť hrávať druhú ligu v Humennom, kde pôsobí v pozícii hrajúceho trénera.

Obranca Tomáš Slovák ukončil pôsobenie v MsHK Žilina

Slovák prišiel do Žiliny pred aktuálnou sezónou, minulý ročník začal v tíme HC Košice, neskôr sa presunul do českého Třinca.

Ovečkin si odrazený puk pohodil rukavicou smerom do bránky a po jeho zapadnutí do siete vehementne avizoval, že sa ho ešte dotkol hokejkou. Rozhodcovia však jeho scenár nepotvrdili.

SVETOVÝ POHÁR: Švédi zdolali Rusko, Severoameričania zaskočili Fínov

Švédski hokejisti otvorili účinkovanie v B-skupine Svetového pohára triumfom 2:1 nad Ruskom.

Košice deklasovali Trenčín a vrátili sa na čelo tabuľky

Prvý triumf v riadnom hracom čase dosiahol Poprad, ktorý zdolal na domácom ľade Nové Zámky 2:1. V nedeľu vyhral vonku iba Martin, ktorý v derby triumfoval v Žiline 4:2.,aktualizované

Svetový pohár? Van Riemsdyk o neuznanom góle: Gól mal platiť

Americkí hokejisti v úvodnom zápase na Svetovom pohári síce dostali puk do siete výberu Európy, no prehrali 0:3. Jediný gól im totiž zrušili po prehliadke videa.

Brankár J. Halák je spokojný: Snažili sme sa celých 60 minút

Slovenský brankár nastúpil prvýkrát za posledných šesť mesiacov a svojím výkonom doviedol Tím Európy k nečakanému triumfu nad USA 3:0.

Halák bol hviezdou zápasu, keď zlikvidoval 35 streleckých pokusov amerického tímu. ,aktualizované

Kanada rozbila vo Svetovom pohári Česko 6:0

Na bránku súpera vyslali až 50 striel a od druhého gólu nedali súperovi, ktorý mal spočiatku dosť smoly, žiadnu šancu. ,aktualizované

Legendárny Peter Šťastný oslavuje jubileum

Niekdajší vynikajúci útočník a člen Siene slávy NHL i IIHF sa v nedeľu dožíva 60. narodenín.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia v utorok na ľade Metallurgu Magnitogorsk.,aktualizované

Marián Hossa: Slovenský tím by najlepším asi konkurovať nemohol

V momentálnej situácií by z hokejistov pôsobiacich v NHL Slovensko národný tým nezložilo.

Hokej-SP: Kanada proti Čechom v bránke s Priceom

Domáci top favorit prestížneho turnaja nastúpi v noci na nedeľu proti Česku. Informáciu o Priceovom štarte potvrdil tréner "javorových listov" Mike Babcock.

Hokejisti nováčika z Nových Zámkov zvíťazili v piatkovom zápase 4. kola Tipsport ligy na vlastnom ľade na Košičanmi 4:3 po predĺžení a dostali na prvé miesto v tabuľke.,aktualizované

Toronto privíta hokejovú smotánku, v Tíme Európa šiesti Slováci

V sobotu sa úvodným duelom medzi Tímom Európa a USA začne historicky tretí ročník prestížneho Svetového pohára, ktorý sa na hokejovú scénu vracia po dlhých dvanástich rokoch. ,aktualizované