Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Hokej

NHL: Maródka Dallasu sa rozširuje, Stars majú zranených 7 útočníkov

Tréner Dallasu Lindy Ruff sa pre zámorské médiá vyjadril, že sa s podobnou situáciou ešte nestretol.

Pánik sa mohol stať už predtým hrdinom súboja, ale v záverečných sekundách tretej tretiny zneškodnil pravým betónom jeho tutovku Brian Elliott.,aktualizované

NHL: Milan Michálek na waiver listine, hrozí mu presun na farmu

Tridsaťjedenročný Michálek odohral v prebiehajúcej sezóne za "javorové listy" päť zápasov, v ktorých získal dva body (1+1).

Cíger nominoval na Nemecký pohár: Prekvapili aj vás niektoré mená?

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie zverejnil širšiu nomináciu na Nemecký pohár (4.-6. novembra v Augsburgu), do ktorej zaradil 35 mien - štyroch brankárov, 14 obrancov a 17 útočníkov.,aktualizované

Obranca Stehlík ide na skúšku do fínskej Hämeenlinny

Skúsený hokejista začal aktuálnu sezónu v tipsportligovom Liptovskom Mikuláši, za ktorý odohral deväť zápasov.

Veľké gesto fair play od hokejistu Bulíka: Urobil by to každý

Útočník Hradca Králové sa vo víťaznom zápase s Brnom (5:1) priznal rozhodcovi, že spoluhráča Martina Zaťoviča zasiahol hokejkou do tváre on a nie súper, ktorý si tak nemusel odsedieť štyri minúty.

Miklík sa v Košiciach ešte herne trápi, chýbalo mu aj viac divákov

Skúsený útočník odohral proti Zvolenu prvý domáci zápas od návratu a na svoj výkon i divácku návštevu sa pozeral kriticky.

Hokejový Slovan ráta ďalšie straty: Ktorí hráči neodcestovali na trip?

Hráčov Slovana čaká v poradí piaty tohtosezónny výjazd. Tréneri berú na trojzápasový trip dokopy 23 hráčov – dvoch brankárov, siedmich obrancov a 14 útočníkov.

Slovenský obranca si pripísal do štatistík dva plusové body.,aktualizované

KHL: Bakoš skóroval proti majstrovi, Kchun-lun však prehral

Jediný gól domáceho mužstva strelil v 15. minúte slovenský útočník Martin Bakoš.

B. Bystrica a Košice na čele tabuľky,Nitra po prehre so Žilinou tretia

Výsledky 15.kola Tisport ligy.,aktualizované

Sparta zdolala Pardubice, gólom prispel Čajkovský

Prekvapenie sa zrodilo v Třinci, kde trojzápasovú víťaznú šnúru domácich "oceliarov" pretrhla Plzeň.,aktualizované

Pre Pánika to bol šiesty presný zásah v aktuálnom ročníku NHL, čím vyrovnal celkovú bilanciu za minulú sezónu. ,aktualizované

Zápas legiend pod holým nebom rozhodol Selänne, chválil ho aj Gretzky

Fínsky hokejista Teemu Selänne sa vrátil do Winnipegu, kde pred 24 rokmi začal svoju kariéru v NHL, a gólom z trestného strieľania rozhodol exhibičný zápas legiend pod holým nebom.

V LA sa zranil aj Zatkoff, otvára sa väčší priestor pre Budaja

Slovenský hokejový brankár Peter Budaj odchytal v drese Los Angeles Kings druhý zápas za sebou, keď v noci na nedeľu solídnym výkonom prispel k výhre nad Vancouverom Canucks 4:3 po nájazdoch.

SHL: Záborského asistencia Brynäsu k bodom nepomohla

Brynäs prehral s Malmö 3:5, v domácom drese sa asistenciou prezentoval Tomáš Záborský.

Bartovič si otvoril strelecký účet v drese Liberca: Vďakabohu za body

Úradujúceho majstra z Liberca naštartoval gólovo na konci prvej tretiny, v záverečnej časti trafil presne aj druhýkrát a výrazne tak prispel k suverénnemu triumfu 5:0 nad trápiacou sa Škodou Plzeň.

Pánik je s piatimi presnými zásahmi a draftovou jednotkou Austonom Matthewsom na čele štatistiky v počte strelených gólov v doterajšom profiligovom priebehu. ,aktualizované

Hossa sa pravdepodobne vráti do zostavy Chicaga už proti Torontu

V aktualnej sezóne odohral 37-ročný útočník štyri zápasy, v ktorých strelil jeden gól a na ďalšie tri prihral.

DUŠAN PAŠEK EXKLUZÍVNE: O živote, otcovi i zdedenej prezývke Ceco

Ako si Dušan Pašek pamätá na svojho slávneho otca, čo po ňom zdedil a na ktoré okamihy svojej kariéry spomína najradšej, porozprával syn legendy československého hokeja v rozhovore pre TABLET.TV.

Hokejové Nové Zámky posilnil Čech Pitule,káder opustili Šimko a Štindl

Defenzívny center Pitule je odchovancom HC Klatovy. V českej extralige odohral 124 zápasov za Plzeň, v ostatných 2 sezónach hosťoval v prvoligovom Kladne, aktuálny ročník začal v Grenoble.

TIPSPORT LIGA:V Martine šarapatí viróza,MHC neodohrá nasledujúce duely

Martinskí hokejisti by mali z preventívnych dôvodov vynechať piatkový derby zápas s MsHK Žilina a zrejme aj najbližšie tipsportligové kolá.,aktualizované

Hokejový Zvolen podpísal zmluvu s Rusom Plechanovom do konca sezóny

Tridsaťročný obranca hokejovo vyrástol v Nižnekamsku, v ktorého drese vstúpil aj do najvyššej ruskej súťaže.

Hokejový Poprad angažoval Branislava Rapáča

Dvadsaťtriročný krídelník sa dohodol s vedením klubu na spolupráci a už v piatok mal nastúpiť na zápas 14. kola Tipsport Ligy na ľade Nových Zámkov.

Slovenský brankár, ktorý dostal šancu pri zranení Jonathana Quicka, sa prvýkrát v tomto profiligovom ročníku postavil od začiatku medzi žŕdky a slávil svoje prvé víťazstvo v NHL od 12. februára 2016.,aktualizované

Jágr strelil 750. gól, no Florida neuspela: Radšej by som bral výhru

Fenomenálny český krídelník tak napodobnil ďalších hokejových velikánov Wayna Gretzkého (894) a Gordieho Howea (801), ktorí ako jediní prekonali v NHL túto hranicu.

Slovenské hokejové juniorky zdolali dvakrát Francúzky na nulu

Pre obe družstvá boli tieto súboje prípravou na januárový svetový šampionát v Budapešti.

Žilina vyhrala štvrtý zápas za sebou, v tabuľke už nie je posledná

Žilinskí "vlci" majú aktuálne 20 bodov.,aktualizované

Hossa proti Columbusu nenastúpi

Tridsaťsedemročný krídelník strelil v noci na stredu svoj jubilejný 500. gól v základnej časti NHL.

Turek skončil na poste trénera HKM Zvolen, nahradil ho Staš

Definitíva padla vo štvrtok popoludní.

KHL: SKA Petrohrad potvrdil post lídra, vyhral ôsmy zápas v rade

Vo štvrtok triumfovali na ľade Metallurgu Novokuzneck.

NHL: Brankár Murray sa s Pittsburghom dohodol na trojročnom kontrakte

Ten mu prinesie 3,75 milióna amerických dolárov na sezónu.

Hokejová reprezentácia SR do 18 rokov absolvuje turnaj v Bielorusku

Súpermi zverencov trénera Norberta Javorčíka budú Nemci, Dáni a domáci rovesníci.

TIPSPORT LIGA: Prvým hráčom so Zlatou prilbou sa stal Laliberté

Ofenzívny líder Nitry si ju vyslúžil za najkrajší mesiaca september do siete HC Košice.

Štefan Mikeš skončil na poste trénera českého prvoligistu AZ Havířov

Mikeš mal s Havířovom skvelý štart do sezóny, keď sa s klubom držal na čele WSM Ligy. V uplynulých desiatich zápasoch s ním však získal len tri body a prepadol sa na poslednú štrnástu priečku.

NEMECKÝ POHÁR: V kanadskej nominácii aj brankár Brust zo Slovana

"Javorové listy" sa v Augsburgu predstavia s 23 hráčmi, ktorí pred turnajom absolvujú krátke sústredenie v Budapešti.

NHL: Priceov návrat sa priblížil, chytať chce už proti Arizone

Dvadsaťdeväťročný kanadský brankár vynechal úvodné tri duely v novom profiligovom ročníku pre silnú chorobu.

Skalický a Rosandič späť v Slovane,tím by mali posilniť aj 2 legionári

V súčasnosti pracuje vedenie "belasých" na doplnení kádra o dvoch legionárov, ich mená však tréner Miloš Říha zatiaľ neprezradil.

Ešte v 27. minúte domáceho stretnutia proti Torontu prehrávali 0:4, no tromi gólmi v záverečnej tretine poslali duel do predĺženia a v ňom zariadil triumf 5:4 Patrik Laine. Tatar sa nepresadil.,aktualizované

NHL: Brankár Quick nemusí ísť na operáciu,LA bude chýbať asi 3 mesiace

Quick si privodil zranenie na konci prvej tretiny otváracieho duelu Kings v novom ročníku proti San Jose.