Hokej

V dohrávke 14. kola Tipsport ligy vyhrali Martinčania

Najlepší hokej sa hral v tretej tretine. Domáci sa dokázali presadiť už v 42. minúte, keď po dobre zahratej presilovke fínsky obranca Pulli vyrovnal.,aktualizované

Rusko zvíťazilo v piatkovom zápase Channel One Cupu nad Českom

Súboj bol súčasťou Euro Hockey Tour.

Marinčin bude pre zranenie mimo hry štyri až šesť týždňov

V inkriminovanom dueli po strete s českým útočníkom Bruins Davidom Krejčím narazil na zadný mantinel a z ľadu odišiel s problémami po dlhšom ošetrení.

Slováci predviedli s Bieloruskom nekompaktný výkon, zažili debakel

Autorom jediného slovenského zásahu bol Andrej Kudrna. ,aktualizované

Defenzívu hokejového Popradu vystuží Rus Guľajev

Dvadsaťsedemročný obranca odštartoval sezónu v KHL v tíme Avtomobilist Yekaterinburg, v drese ktorého odohral 11 zápasov bez bodového zisku.

Hokejový reprezentant do 20 rokov Murín mieri do univerzitnej NCAA

Murín strávil túto sezónu v tíme HK Orange 20, v 19-tich zápasoch v Tipsport Lige nazbieral päť bodov (2+3), rovnakú bilanciu mal v ôsmich súbojoch v druhej najvyššej slovenskej súťaži.

V ôsmich zápasoch zámorskej NHL v noci na piatok sa predstavili siedmi slovenskí hokejisti, z nich bodovo sa presadili traja. ,aktualizované

Švédsko a Fínsko zvíťazili vo štvrtkových zápasoch Channel One Cupu

V moskovskom stretnutí turnaja, ktorý je súčasť Euro Hockey Tour, si Švédi poradili s Rusmi 3:1.

Slovenské hokejistky do 18 rokov vysoko zvíťazili nad Poľkami

V ďalších dueloch sa mladé Slovenky v Púchove predstavia v piatok proti Maďarsku a v sobotu proti Česku.

Cígerovi sa štvrtkový tréning páčil, proti Bielorusom v bránke s Lacom

Prvým súperom slovenských reprezentantov v Bieli bude Bielorusko, ktoré vlani na ceste za turnajovým prvenstvom prevýšili herne aj gólovo a triumfovali 4:1.

V záverečnom kempe SR je 19 hráčov z Európy a 8 zo zámoria

Európska časť kádra sa stretla vo štvrtok v Piešťanoch, o deň neskôr zamieri zo Schwechatu cez Zürichu a Montreal do Cornwallu, kde mladí Slováci absolvujú finálnu prípravu.

Čajkovského prvý gól v drese Jekaterinburgu pomohol k výhre nad Amurom

Čajkovský sa strelecky presadil v 27. minúte, keď zvýšil na priebežných 2:0 pre hostí.

Slovanu hrozí arbitrážny súd, Kovalenko:Je to najproblematickejší klub

Hráčska asociácia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHLPA), ktorá pozorne sleduje situáciu s meškajúcimi výplatami, sa chystá podať celý prípad na arbitrážny súd Ruskej hokejovej federácie.

Hokejistky SR zabojujú o Pjongčang, Schöber: Dôležitý je dobrý vstup

Od piatka do nedele sa predstavia na turnaji F-skupiny 3. kola olympijskej kvalifikácie v nórskom Stavangeri, kde odohrajú tri zápasy postupne proti výberom Kazachstanu, Maďarska a domáceho Nórska.

Lintner verí, že sa začala tradícia zápasov proti reprezentácii

Riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner vyjadril veľkú spokojnosť s prípravným zápasom, v ktorom výber najvyššej domácej súťaže zdolal slovenskú hokejovú reprezentáciu 6:1.

Legendárny tréner klubov NHL Ron Wilson utrpel mŕtvicu

Podľa informácií Los Angeles Times sa z nej úspešne zotavuje, svojim priateľom poslal správu, že je v poriadku.

LA Kings bez Quicka do februára, Budajovi možno pribudne konkurencia

Brankárska jednotka Los Angeles Kings Jonathan Quick si privodila zranenie tridsať sekúnd pred koncom prvej tretiny v otváracom súboji sezóny proti San Jose.

ŠVAJČIARSKY POHÁR:Slováci chcú v Bieli uspieť kolektívom a bojovnosťou

V Bieli ich na úvod čakajú Bielorusi, od ktorých očakávajú agresívny herný prejav s aktívnym forčekingom.

Slovenský obranca bol s 27:07 min. najvyťaženejším korčuliarom v zápase, v ktorom vyslal na súperovu bránku štyri strely. ,aktualizované

Vedenia sa už v 2. minúte ujali tipsportligisti zásluhou Blackwatera.,aktualizované

Dlouhý a Chábera skončili v Trenčíne pre neuspokojivé výkony

Dlouhý odohral za Trenčín 26 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri presné zásahy a tri asistencie.

Počas liečby problémov so srdcom stratil veľa kilogramov a musí sa vyhýbať fyzickej aktivite. Hokejista však doteraz nepozná príčinu vírusového ochorenia.

NHL: Slováci v noci na stredu nebodovali, Halák i Budaj s prehrami

Z víťazstva sa tešili iba Marián Hossa s Richardom Pánikom, ich Chicago triumfovalo na ľade New Yorku Rangers v zostave s Marekom Hrivíkom 2:1.,aktualizované

Sparta zdolala SC Bern a postúpila do semifinále Ligy majstrov

Prvý gól domácich strelil v 31. minúte počas presilovky slovenský obranca Juraj Mikuš.,aktualizované

Neftechimik Nižnekamsk prehral doma s AK Bras Kazaň 1:2

Za AK Bars Kazaň skórovali Pajgin a Kinrade.

Juraj Mikúš sa vrátil po 11 operáciách do reprezentácie

Niekdajší veľký talent slovenského hokeja, ktorý žiaril v Skalici po boku Žigmunda Pálffyho, má toho za sebou dosť. Ťažkosti s kolenom sa s ním ťahali od MS 2012 v Helsinkách.

Tréner Cíger ho zavolal na základe dobrých výkonov vo Fínsku, navyše istým spôsobom sa do reprezentácie pýtal, a to sa mu páči. Je rád, že vytvorí dvojicu s Jánom Lacom.,aktualizované

Podľa Cígera bude v Martine horieť ľad. Lintner: Bude to tvrdý zápas

Štyri zmeny nastali v kádroch tímov pred stredajším zápasom medzi výberom Tipsport Ligy a slovenskou hokejovou reprezentáciou. Podľa Surového nepôjde o žiadnu exhibíciu, ale o riadne derby.,aktualizované

Kudroč pre vážnu chorobu v rodine skončil v anglickom Nottinghame

Organizácia Panthers i Elite League želajú Kristiánovi všetko najlepšie v týchto ťažkých časoch, píše sa na stránke súťaže.

NHL: Chárov Boston vyhral v Montreale, Pittsburgh deklasoval Arizonu

Slovenský obranca hostí Zdeno Chára odohral viac ako 27 minút, do štatistík sa nezapísal.

NHL: Hviezdami týždňa Voráček, Raanta a Gagner

Český útočník nazbieral v štyroch zápasoch až deväť bodov, čo bolo najviac zo všetkých hráčov profiligy.

Dvojgólový Marcinko pomohol vyhrať Červeným hviezdam nad Barysom

Zápas bol dôležitý v boji o play off. Čínsky účastník je po ňom v tabuľke Východnej konferencie na šiestej priečke s 59 bodmi po 40 zápasoch.,aktualizované

Hokejistov SR do 17 rokov preveria USA, Švajčiarsko a Rusko

V nominácii SR "17" figuruje 22 hráčov, medzi nimi aj Sebastián Čederle z MHKM Skalica, ktorý na ZOH mládeže v Lillehammeri získal striebornú medailu v súťaži zručností.

Hokejisti SR do 20 rokov ladia formu, zámorské posily až v Kanade

Vo výcvikovom tábore v Piešťanoch má tréner Ernest Bokroš k dispozícii päť kompletných formácií a trio brankárov.

Čiliaka vyniesli na nosidlách, vyhol sa však vážnemu zraneniu

Slovenský hokejový brankár v službách Brna v nedeľňajšom zápase 29. kola českej extraligy s Mladou Boleslavou spadol v 42. minúte na ľad, kričal od bolesti a zúfalo volal o pomoc.

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na pondelok v zámorskej NHL gólom k triumfu Chicaga nad Dallasom 3:1.,aktualizované

Hokejisti Nitry zdolali Liptovský Mikuláš, Martin vyhral v Poprade

Do streleckej listiny sa v drese Nitry zapísal dvakrát Henrich Ručkay.,aktualizované

Hokej: Cingel strelil víťazný gól Sparty v Liberci

Tabuľkový líder Třinec zvíťazil nad Litvínovom 4:3 po predĺžení.,aktualizované

Čajkovského Jekaterinburg zdolal Chanty-Mansijsk 1:0

V druhom nedeľňajšom zápase si Dinamo Minsk poradilo s Medveščakom Záhreb 6:2 najmä vďaka efektívnej druhej časti hry, v ktorej súperovi nastrieľalo štyri góly

Gáboríkov prvý gól v sezóne, Montreal nadelil Coloradu desiatku

Budaj si navyše pripísal aj asistenciu a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia. ,aktualizované