Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Hokej

Olympijský výber podľahol v Grazi aj Nórom.Skončil na poslednom mieste

Na podujatí obsadili so ziskom jedného bodu posledné štvrté miesto. ,aktualizované

Českí hokejisti deklasovali Fínov, Švédi podľahli Rusku

Česi si počas dvoch tretín vypracovali štvorgólový náskok, ktorý ešte v tretej časti hry zveľadili. ,aktualizované

Zomrel majiteľ Detroitu Red Wings Mike Ilitch

Americký podnikateľ s macedónskymi koreňmi bol majiteľom aj bejzbalového tímu Detroit Tigers.

Slovák M. Hossa strelil v NHL jubilejný 20. gól v sezóne

Hossa dosiahol túto hranicu už 15-krát v profiligovej kariére. Svojím 519. gólom sa osamostatnil na 36. mieste historickej tabuľky strelcov, keď nechal za sebou legendárneho Daleho Hawerchuka. ,aktualizované

Hokej: Slovenskí olympionici prehrali s Francúzskom na turnaji v Grazi

Slovakia Cup: Slováci zdolali OH tím Ruska, vo finále so Švajčiarskom

Slováci nastúpili koncentrovane od úvodných minút a prvá tretina sa odohrávala najmä pred bránkou ruského tímu.,aktualizované

Oba hokejové výbery SR do 16 rokov v piatok prehrali so Švajčiarmi

Najprv SR bieli podľahli Švajčiarsku červení 2:6 a po nich aj SR modrí nestačili na Švajčiarsko bieli 1:2.

Turnaj V. Dzurillu: Hokejisti SR do 18 rokov vyhrali nad Švajčiarskom

Hokejisti SR do 18 rokov zvíťazili na turnaji V. Dzurillu nad Švajčiarskom ,aktualizované

Slovenský olympijský tím prehral s Francúzskom

Slováci si v 28. vzájomnom stretnutí s Francúzskom zapísali piatu prehru, na konte majú aj 20 víťazstiev a tri remízy.,aktualizované

SLOVAKIA CUP: Švajčiari zdolali Bielorusov a postúpili do finále

Švajčiari sa v súboji o turnajové prvenstvo stretnú s úspešným zo zápasu Slovensko - OH tím Ruska.

Al Aliová hodila buly vo Washingtone a urobila si selfie s Ovečkinom

Al Aliovú, ktorá je členkou národného tímu SAE, pozval do USA bývalý slovenský hokejista a ex-kanonier Capitals Peter Bondra.

NHL: Ericsson utrpel zlomeninu zápästia, pauzovať bude dva mesiace

Detroitu aj z toho dôvodu patrí v tabuľke Východnej konferencie posledné 16. miesto. Na ôsmy Boston strácajú Red Wings šesť bodov.

Ozimák po prehre olympionikov: V prvej tretine sme boli rozpačití

Slovenský Olympijský tím vstúpil do turnaja Euro Ice Hockey Challenge v rakúskom Grazi prehrou. Jediný gól SR strelil v 54. minúte Dávid Gríger.

Hokejisti SR do 17 rokov prehrali na turnaji vo Füssene s Dánskom

O jediný gól Slovenska sa postaral v presilovej hre Kupka.,aktualizované

Hokejisti SR 18 zvíťazili na turnaji V. Dzurillu nad Bieloruskom

Zverenci trénera Norberta Javorčíka sa na podujatí ďalej stretnú so Švajčiarmi, ktorí v úvodnom štvrtkovom zápase zdolali Nemecko.,aktualizované

Žiadna sláva: Slovenskí hokejisti prehrali s Olympijským tímom Ruska

Zverenci trénera Zdena Cígera sa s ruským tímom stretnú aj v piatok v prvom zápase na turnaji Slovakia Cup v Nitre (18.00).,aktualizované

Chára vynechal druhý tréning, Cehlárik vo štvrtom útoku Bostonu

Bostonu patrí v tabuľke Východnej konferencie deviate miesto, na ôsmu Philadelphiu stráca bod.

Rošády v hokejovej Žiline: Prichádza Bokroš, Drábek ide do Michaloviec

Tomáš Bokroš sa vracia do najvyššej slovenskej súťaže po dvoch rokoch. V sezóne 2014/15 bol hráčom Dukly Trenčín a jeho ďalšie hokejové kroky smerovali do Pardubíc.

Krajan Richarda Pánika a spoluhráč Marián Hossa vyšiel bodovo naprázdno. ,aktualizované

Hokejový Poprad získal zvučnú posilu z KHL

Odchovanec Lokomotivu Jaroslavľ prichádza do Popradu z Metalurgu Novokuzneck, kde odohral 11 duelov.

Havlát po 14 sezónach v NHL oznámil koniec kariéry

Majster sveta z roku 2000 sa od začiatku januára pripravoval v HC Kometa Brno, ale jeho snahu pokračovať v kariére v Tipsport extralige zastavilo zranenie.

Hokejisti SR sa na Slovakia Cupe pobijú o 11. triumf

Dejiskom turnaja bude premiérovo Nitra a pred výborným miestnym publikom by Slováci radi získali štvrté turnajové prvenstvo v rade.

Libor Hudáček chce v reprezentácii potvrdiť formu zo švédskej ligy

Pre Hudáčka to bude prvá reprezentačná akcia v tejto sezóne.

NHL: LA Kings s Budajom podľahli Tampe

Slovenský brankár v službách kráľov Peter Budaj kryl 16 striel, Marián Gáborík si pripísal na konto mínusku. ,aktualizované

Frölunda obhájila titul, Sparte vo finále nepomohol ani Cingelov gól

Víťazný gól strelil v čase 61:27 Niklas Lasu.,aktualizované

TIPSPORT LIGA: Žilina a Nové Zámky si vymenili hráčov

Pre obrancu Václava Čížeka bude Žilina už tretím pôsobiskom v najvyššej slovenskej súťaži.

Švarný sa pozvánke potešil, sezónu by si chcel predĺžiť v ďalšom klube

Slovenský obranca dostal pôvodne od reprezentačného trénera voľno, aby bol k dispozícii Slovanu Bratislava na dôležité záverečné zápasy v boji o play off KHL.

Cehlárik má premiéru v NHL na dosah: Boston ho povolal do prvého tímu

Slovenský útočník v aktuálnej sezóne pôsobil na farme Bostonu v AHL, v drese mužstva Providence Bruins odohral 40 zápasov s bilanciou 18 gólov a 15 asistencií.

Slovák reprezentačnú pozvánku čakal: Prežívam najlepšie obdobie

Tréner národného tímu Zdeno Cíger povolal dvadsaťosemročného centra do nominácie na turnaj Slovakia Cup na základe výborných výkonov, ktorými sa prezentuje v domácej súťaži.

Chára bude mať nového trénera: Julien dostal v Bostone padáka

Klubu z Massachusetts aktuálne patrí v tabuľke Východnej konferencie deviate miesto.,aktualizované

UNIVERZIÁDA: Slovenskí hokejisti zvíťazili v súboji o 5. miesto

Svetová zimná univerziáda sa konala v kazašskom Almaty.

Hokejový obranca Baranka si za zákrok na Musila nezahrá štyri zápasy

Pri štvorzápasovej stopke sa prihliadalo na fakt, že v predchádzajúcich dvoch rokoch Baranka nebol potrestaný.

Šancu dostali najmä mladí perspektívni hokejisti z domácej Tipsport Ligy.

NHL: Útočník Pittsburghu Malkin nechce po zranení uponáhľať návrat

Ruský hokejista Jevgenij Malkin nepozná zatiaľ presný dátum nástupu na ľad po zranení v dolnej časti tela.

NHL: Toronto prehralo na ľade New York Islanders, padlo 11 gólov

V extračase rozhodol jeho druhým gólom v stretnutí Brock Nelson. V drese hostí tentoraz nedostal šancu slovenský obranca Martin Marinčin.,aktualizované

Hokejová LIGA MAJSTROV: Frölunda si to dnes vo finále rozdá so Spartou

Hokejová LM je medzinárodná súťaž európskych klubov, ktorá vo svojom súčasnom formáte odštartovala v ročníku 2014/15 a tento rok sa jej zúčastnilo dokopy 48 tímov vrátane dvoch zo Slovenska.

Petra Budaja vyhlásili v NHL za tretiu Hviezdu týždňa

Vedenie ligy okrem neho ocenilo za výkony v uplynulom období aj útočníka Caroliny Hurricanes Sebastiana Aha a centra Minnesoty Wild Mikaela Granlunda.

NHL: Hokejisti Los Angeles dostali vo Washingtone na frak

Slovenský brankár Peter Budaj chytal do 40. minúty, keď ho vystriedal Jeff Zatkoff, z 15 striel inkasoval štyri góly a mal 73,3% úspešnosť zákrokov. ,aktualizované

Los Angeles prehralo vo Washingtone, Budaja vystriedal Zatkoff

Jeho tímový kolega Marián Gáborík strávil na ľade 17 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku a jednu "mínusku".

Bystrica zdolala Zvolen po predĺžení, Nitra vyhrala po nájazdoch

V ďalšom šlágri zvýšila druhá Nitra náskok pred tretími Košicami, keď ich na svojom ľade zdolala 3:2 po predĺžení a nájazdoch. ,aktualizované