Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Hokej

NHL: Chárov Boston otočil duel v Ottawe, Sekerov tím začal prehrou

Bruins dokázali otočiť nepriaznivý stav v tretej tretine, keď sa strelecky presadili Frank Vatrano pri svojom debute v play off a Brad Marchand, najproduktívnejší hráč "medveďov" v základnej časti.

MS17: Kanaďania Simmonds, Giroux, Point a O'Reilly potvrdili účasť

Obhajcovia trofeje sa predstavia v parížskej B-skupine, v ktorej si zmerajú sily s Fínskom, Českom, Švajčiarskom, Bieloruskom, Nórskom, Francúzskom a Slovinskom.

MS17: Česi si poradili v príprave s Nórmi

Všetky góly strelil v rozmedzí deviatich minút druhej tretiny.

Hokejistky SR v B-skupine I. divízie s prvou prehrou, no stále na čele

Zverenky Andreja Schöbera sa na šampionáte ešte stretnú s Lotyškami.,aktualizované

Slovenskú hokejovú reprezentáciu posilnia tieto mená

Stretnutia Euro Hockey Challenge proti Švajčiarom odohrajú Slováci vo štvrtok v Trenčíne a o dva dni neskôr v Žiline.

Doug Weight pokračuje v NY Islanders, vymenovali ho za hlavného kouča

Štyridsaťšesťročný bývalý center klubu sa stal dočasným trénerom tímu 17. januára po tom, čo vedenie vyhodilo jeho predchodcu Jack Capuana pre neuspokojivé výsledky. ,aktualizované

Pénzeš si vydýchol, záchranu oslávi nealkoholickým pivom

Pred začiatkom baráže chcela Dukla rozhodnúť o účasti v najvyššej súťaži čo najskôr. To sa jej nedarilo podľa predstáv, ale rozhodujúcom zápase to bolo presne naopak.

Kluby chcú arbitrov zo zahraničia, Lintner: Budeme rokovať

Úradujúci majster sa rozhodol zopakovať svoju požiadavku spred roka, čím chce dosiahnuť čo najväčšiu objektivitu, kvalitu a nestrannosť pri rozhodovaní vyvrcholenia najvyššej slovenskej súťaže.,aktualizované

Tatara budú vo štvrtok operovať, rehabilitácia potrvá 4 až 6 mesiacov

Tatar v aktuálnej sezóne dosiahol v 82 zápasoch 46 kanadských bodov za 25 gólov, 21 asistencií a stal sa najproduktívnejším Slovákom v základnej časti profiligy.

Detva nezachytila úvod, Škvaridlo: Hlavy sme nechali v autobuse

Tréner hostí Miroslav Chudý musel športovo priznať, že v Tipsport Lige sa v budúcom ročníku predstaví lepší tím.

Riaditeľ MS do 18 rokov Štamberský odporúča prísť na duely v predstihu

Svetový šampionát hráčov do 18 rokov sa na Slovensku koná po pätnástich rokoch.

Trenčanom spadol zo srdca balvan,víťazstvo nad Detvou venujú Kobezdovi

Dukla, klub so slávnym menom a úspešnou históriou, sa zachránila v najvyššej súťaži, keď v rozhodujúcom barážovom súboji zdolala doma Detvu hladko 4:0.

Hokejistky SR zdolali v B-skupine I. divízie MS Čínu

Zverenky trénera Andreja Schöbera sa na šampionáte ešte stretnú s Kazaškami a Lotyškami.,aktualizované

Trenčín sa udržal v najvyššej súťaži, Detvu zdolal 4:0

Trenčania získali druhú postupovú miestenku. Prvé miesto a zotrvanie v najvyššej súťaži mal už dávnejšie isté MHK 32 Liptovský Mikuláš.,aktualizované

Ďalšia rana pre hokejové Slovensko: Ani toto meno na MS hrať nebude

Nejasná je situácia ohľadom Petra Budaja, ktorý s Tampou Bay takisto nepostúpil do play off, generálnemu manažérovi národného tímu Róbertovi Švehlovi sa s ním zatiaľ nepodarilo telefonicky spojiť.,aktualizované

Budú rozhodovať hokejové finále Tipsport Ligy zahraniční rozhodcovia?

Dôvod k tomuto kroku je podľa vedenia klubu dosiahnutie čo najväčšej objektivity

Graňák si prišiel do reprezentácie pre nový impulz

Na utorňajší zraz do Žiliny prišiel slovenský hokejista v dobrej nálade napriek tomu, že mu klubová sezóna nevyšla podľa predstáv.

V nominácii SR na MS do 18 rokov je zatiaľ 22 mien, kapitán Fehérváry

Slovenský tím sa v Poprade, na ktorého zimnom štadióne odohrá zápasy v základnej A-skupine, pripravuje už niekoľko dní. ,aktualizované

Vo švédskom Rögle už nepočítajú s Graňákom

Graňák prišiel do Rögle v roku 2015. Predtým pôsobil vo Fribourgu, Linköpingu a Diname Moskva, s ktorým v KHL dvakrát získal Gagarinov pohár.

Štartuje play off NHL: Toto sú dvojice, ktoré proti sebe nastúpia

Vyraďovacia časť NHL 2016/17 odštartuje v noci na štvrtok, keď je na programe úvodných päť stretnutí 1. kola.

Nomináciu USA na MS budú mať na starosti Guerin a Drury

Guerin aktuálne pôsobí ako asistent generálneho manažéra v Pittsburghu Penguins, Drury má rovnakú pozíciu v New Yorku Rangers.

Naši hokejisti do 18 rokov v prípravnom dueli na MS zdolali Švédov

Hokejisti USA zdolali v príprave Fínsko 5:2.

Banská Bystrica si vynútila 4. finálový zápas, nad Prahou vyhrala

Štvrté stretnutie série je na programe v utorok 11. apríla o 17.00 h opäť na ľade Bystričanov.

MS17: Švajčiari pricestujú na dvojzápas so SR aj s brankárom Hillerom

Tréner Patrick Fischer má k dispozícii 25-členný káder, ktorý nastúpi v rámci prípravy na majstrovstvá sveta vo štvrtok proti výberu Zdena Cígera v Trenčíne a o dva dni neskôr v Žiline.

Hokejisti SR v ďalšej časti prípravy na MS už aj s Graňákom a Hovorkom

Zverenci trénera Zdena Cígera si v závere týždňa zmerajú sily v dvojzápase Euro Hockey Challenge so Švajčiarskom.

Play off NHL odštartuje v noci na štvrtok piatimi zápasmi 1. kola

V bojoch o Stanleyho pohár by sa mohli predstaviť až ôsmi slovenskí hokejisti, zrejme ich však začne menej.

NHL: Lindy Ruff na poste trénera Dallasu skončil

Dallas nepostúpil do play off, keď v Západnej konferencii obsadil až 11. miesto s bilanciou 34 víťazstiev, 37 prehier a 11 prehier po predĺžení, či nájazdoch.

NHL: McDavid víťazom Art Ross Trophy, najlepším kanonierom Crosby

Crosby z Pittsburghu nechal za sebou duo 40-gólových strelcov Austona Matthewsa z Toronta a Nikitu Kučerova z Tampa Bay.

TIPSPORT LIGA: Valášek zo Žiliny: Úspech je dielom štvorročného úsilia

Pre žilinských hokejistov sa sezóna skončila prehrou, o ktorej sa bude hovoriť dlho. Derniéru negatívne ovplyvnili incidenty na tribúnach štadióna v Žiline a vyústili do vyprázdnenia sektoru hostí.

Liberec si po roku opäť zahrá o titul, Bartovič skóroval

Úradujúci majstri postúpili do finále, kde si zmerajú sily s Kometou Brno.

TIPSPORT LIGA: Bystričania si dvoma gólmi za 9 sekúnd poistili finále

Domácim sa v túžbe po uzavretí zápasovej série podaril husársky kúsok. V 13. minúte počas deviatich sekúnd strelili dva góly.,aktualizované

TIPSPORT LIGA: O druhom postupujúcom z baráže sa rozhodne v utorok

O tom, ktorý z tímov si po Liptovskom Mikuláši zabezpečí účasť medzi extraligistami, rozhodne utorňajší zápas medzi Trenčínom a Detvou.

Slovenské hokejistky zdolali v B-skupine I. divízie MS Taliansko

O svojom triumfe rozhodli v úvodných siedmich minútach, keď si vypracovali trojgólový náskok.

Nitra sa vyjadrila k incidentu v Žiline,fanúšik dostal doživotný zákaz

Nitriansky klub takéto správanie odsúdil a vinníka potrestal doživotným zákazom vstupu na domáce zápasy.

Takto tréner Žiliny Milan Jančuška zhodnotil sezónu

Skúsený tréner prišiel do Žiliny pred sezónou 2015/2016. Žilinčania pod jeho vedením postúpili do play off, no vypadli už v prvom kole.,aktualizované

Cíger vyzdvihol nasadenie a kolektívny výkon, oporou J. Hudáček

Viacerí hráči zaujali svojimi výkonmi a zlepšili si vyhliadky smerom k nominácii na svetový šampionát, tréner Zdeno Cíger po dvojzápase takisto vyzdvihol bojovný kolektívny výkon mužstva.

Brankári Halák s Budajom voľní pre MS, Marinčin zatiaľ nie

Tréner Zdeno Cíger by mohol mať k dispozícii brankársku dvojicu z NHL, keďže po sobote je jasné, že Jaroslav Halák ani Peter Budaj so svojimi tímami nepostúpia do play off.

Vstup do B-skupiny I.divízie MS: Naše hokejistky rozbili domáce Poľky

Hetrikom sa na víťazstve podieľala Nicol Čupková, ktorá pridala aj jednu asistenciu. O dominancii Sloveniek svedčí aj pomer striel 49:21 v ich prospech.

TIPSPORT LIGA: Prvým finalistom je obhajca titulu z Nitry

Duel museli rozhodcovia v 51. minúte na viac ako polhodnu prerušiť pre výtržnosti fanúšikov a pokračovalo sa až po vyprázdnení sektora priaznivcov hostí. ,aktualizované

Výber Zdena Cíger zvíťazil aj v druhom prípravnom zápase nad Dánskom

Slováci sa síce v zápase rozbiehali pomalšie, ale v záverečnej tretine svoj výkon vygradovali a dočkali sa gólovej odmeny.,aktualizované