Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Kanonáda zbornej, Rusko rozstrieľalo Kazachstan 7:2

Ruský útočník Nikolaj Kuliomin oslavuje svoj gól v zápase Rusko Kazachstan na MS 2014 v ľadovom hokeji v B-skupine v Minsku v stredu 14. mája 2014. Foto: TASR/AP

Favorizovaní Rusi boli od úvodu aktívnejší, ale výraznejšiu streleckú príležitosť si dlho nevedeli vypracovať.

Minsk 14. mája (TASR) - Hokejisti Ruska zvíťazili aj vo svojom štvrtom vystúpení na MS v Minsku. Zverenci Olegsa Znaroksa zdolali Kazachstan presvedčivo 7:2 a so ziskom dvanásť bodov sú na čele B-skupiny.

Favorizovaní Rusi boli od úvodu aktívnejší, ale výraznejšiu streleckú príležitosť si dlho nevedeli vypracovať. V 14. minúte si ešte kazašský brankár Ivanov poradil s pokusom Zaripova, no na dorážku Plotnikova už nestačil - 1:0. Rusi mohli zakrátko pridať aj druhý gól, Burmistrov však neuspel. Vstup do druhej tretiny vyšiel zbornej ideálne. Jakovlev v 22. minúte dokončil akciu Zaripova a zvýšil na 2:0. O dve minúty samotný Zaripov zblízka zužitkoval prihrávku od Tichonova. Hráči Kazachstanu čelili mnohým akciám súpera a ten pridal ďalší gól v 32. minúte, keď Kuliomin úspešne zakončil individuálnu akciu. Aj v úvode tretej časti sa Rusi gólovo presadili, keď bol Tichonov na konci rýchlej kombinácie s Ovečkinom a Plotnikovom. O čisté konto pripravil Bobrovského Panšin, ktorý v 50. minúte usmernil strelu Dallmana. Na prijateľnejších 2:5 z pohľadu Kazachstanu upravil Spiridonov, ktorý presne namieril spomedzi kruhov. Rusi však napokon vyhrali aj tretiu tretinu, keď v poslednej minúte pridali ďalšie dva góly Plotnikov a Burmistrov.

Rusi nastúpia v sobotu o 11.45 SELČ proti Lotyšsku, Kazachstan bude hrať v piatok o 15.45 s USA.

B-skupina:
Rusko - Kazachstan 7:2 (1:0, 3:0, 3:2)

Góly: 15. Plotnikov (Tichonov, Ovečkin), 23. Jakovlev (Zaripov, Belov), 24. Zaripov (Tichonov, Plotnikov), 32. Kuliomin, 42. Tichonov (Plotnikov, Ovečkin), 60. Plotnikov (Tichonov, Zaripov), 60. Burmistrov (Kuznecov, Dadonov)- 50. Panšin (Antropov, Dallman), 54. Spiridonov (Blochin, Ivanov). Rozhodcovia: Piechaczek (Nem.), Rönn (Fín.) – Schrader (Nem.), Suominen (Fín.), vylúčení na 2 min: 2:6, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0.

Zostavy a striedania:

Rusko: Bobrovskij – Denisov, Čudinov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov – Ovečkin, Tichonov, Plotnikov – Kuliomin, Anisimov, Širokov – Zaripov, Kalinin, Dadonov – Burmistrov, Kuznecov

Kazachstan: Ivanov – Dallman, Blochin, Semionov, Kazancev, Savčenko, Litvinenko, Vasilčenko, Lakiza – Starčenko, Antropov, Rymarev – Upper, Puškarev, Romanov – Žajlauov, Poliščuk, Krasnoslobodcev – Gavrilin, Panšin, Spiridonov.