Hudáček vychytal Pardubiciam víťazstvo, Slobodov gól nepomohol k výhre

Július Hudáček, archívne foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

V najvyššej českej hokejovej súťaži to bolo posledné kolo pred olympijskou prestávkou, nehrali v ňom už reprezentanti, ktorí sa pripravujú v dejisku ZOH v Soči.

Praha 6. februára (TASR) - Hokejisti Vítkovíc prehrali v štvrtkovom stretnutí 47. kola českej extraligy na domácom ľade so Zlínom 2:5. "Oceliarom" nepomohol k bodom ani gól slovenského obrancu Karola Slobodu.

Pardubice sa vo víťaznom súboji s Chomutovom (4:2) mohli oprieť aj o výkon slovenského brankára Júliusa Hudáčka, ktorý si pripísal 22 úspešných zákrokov.

ČR - extraliga - 47. kolo:

Vítkovice - Zlín 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

29. SLOBODA, 30. Kucsera – 7. Čajánek, 13. Veselý, 25. Zámorský, 28. Veselý, 54. Köhler.

Litvínov – Sparta Praha 3:2 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Pavlík, 49. Martynek (z tr. strieľania), rozh. sam. nájazd Hanzl – 35. Krejčík, 57. Ton

Pardubice – Chomutov 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 6. Nosek, 18. Radil, 29. Mozer, 52. Zohorna – 24. Jass, 45. Krstev

/J. Hudáček chytal za domácich celý zápas/

Karlovy Vary – Třinec 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

Góly: 23. Pohl, 47. Vlach – 5. Rákos, 17. Krejčí, 21. Adamský, 24. Nosek, 31. Bonk, 57. Růžička

Kladno – Plzeň 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 12. Vlasák

Brno – Hradec Králové 2:1 (0:1, 0:0, 2:1)

Góly: 41. J. Hruška, 57. V. Němec – 3. Kudrna