NHL: Ovečkin s ďalším hetrikom, Halákov Boston prehral v Pittsburghu

Kapitán Washingtonu Alex Ovečkin. Foto: TASR/AP

Pozrite si aktuálne výsledky NHL.

New York 15. decembra (TASR) - Alexander Ovečkin strelil svoj druhý hetrik v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL a jeho Washington Capitals zvíťazil v noci na sobotu na ľade Caroliny Hurricanes 6:5 po predĺžení a nájazdoch. Slovenský brankár Jaroslav Halák nezabránil prehre Bostonu Bruins na štadióne Pittsburghu Penguins 3:5.

Tridsaťtriročný Halák si pripísal 23 úspešných zákrokov. V drese "tučniakov" nastúpil Phil Kessel na svoj 277. zápas v sérii. Brankár Casey DeSmith chytil 48 striel "medveďov" a vylepšil si osobné maximum v NHL.

Ovečkin zaznamenal 22. hetrik v profiligovej kariére, druhý v uplynulých dvoch stretnutiach. "Len sa pokúšam robiť dobre svoju prácu. Každý chce dať gól, no v tejto súťaži je to ťažké. Mám šťastie, že mám takých dobrých spoluhráčov," uviedol 33-ročný Rus, ktorý bodoval v trinástom zápase v sérii. Informoval o tom portál nhl.com.

Richard Pánik odohral 18:38 min v drese Arizony pri víťazstve na ľade New Yorku Rangers 4:3 po predĺžení. "Kojoti" prerušili nepriaznivú štvorzápasovú sériu prehier. Slovenský krídelník sa bodovo nepresadil, pripísal si jednu "plusku", dve trestné minúty a dvakrát vystrelil na domáceho brankára Henrika Lundqvista.

Hráči New Jersey Devils prehrávali s Vegas Golden Knights po prvej tretine 0:3, no vývoj duelu otočili a víťazný gól na 5:4 strelil v prvej minúte predĺženia Nico Hischier. "Je to gól, ktorý si budem pamätať celý život," uviedol 19-ročný Švajčiar, ktorý skóroval v extra čase prvýkrát vo svojej profiligovej kariére.

Ottawa vyhrala v Detroite 4:2. Útočník "senátorov" Bobby Ryan nastúpil v drese hostí po absencii zavinenej otrasom mozgu.

Ryan O'Reilly rozhodol gólom v početnej nevýhode v tretej minúte predĺženia o víťazstve St. Louis nad Coloradom Avalanche 4:3. "Nabral som rýchlosť a pokúsil som sa presne zakončiť. Zápas sa hral vo vysokom tempe, ukázali sme veľkú vyspelosť a odolnosť," vyhlásil O'Reilly.

Winnipeg zdolal Chicago na jeho ľade 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil Mark Scheifele, ktorý zaznamenal v uplynulých štyroch stretnutiach 11 bodov. Za domácich strelil dva góly a pridal jednu asistenciu kapitán Jonathan Toews.

Líder Edmontonu Oilers Conor McDavid dvakrát skóroval a raz asistoval pri triumfe svojho tímu nad Philadelphiou 4:1. Dvadsaťjedenročný Kanaďan bodoval vo ôsmich zápasoch za sebou. "Pomaly sme sa rozbiehali, brankár Miko Koskinen nás podržal. Postupom času sme sa dostali do zápasu, hrali sme našu hru a dali sme góly," povedal McDavid.

NHL - sumáre:

NEW JERSEY DEVILS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 5:4 pp (0:3, 2:1, 2:0, - 1:0)

Góly: 23. Zajac (Johansson, Bratt), 31. Wood (Coleman, Zajac), 47. Palmieri, 55. Seney, 61. Hischier (Johansson) – 2. Tuch (Lindberg, Schmidt), 8. Karlsson (Marchessault, McNabb), 10. Carrier (Reaves), 24. Karlsson (Smith, Marchessault). Brankári: Schneider (10. Kinkaid) - Fleury, strely na bránku: 42:22, 14.076 divákov.

NEW YORK RANGERS - ARIZONA COYOTES 3:4 pp (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 5. Bučnevič (Chytil, Vesey), 18. Hayes (Zuccarello), 26. Zibanejad (Pionk, Hayes) – 31. Oesterle (Keller, Schmaltz), 54. Archibald (Stepan, Goligoski), 57. Ekman-Larsson (Keller, Cousins), 65. Stepan (Schmaltz). Brankári: Lundqvist - Hill, strely na bránku: 30:34, 17.441 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - BOSTON BRUINS 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Góly: 18. Grant (Cullen, Wilson), 22. Kessel (Malkin, Aston-Reese), 40. Aston-Reese (Sheahan, Dumoulin), 51. Guentzel (Letang, Crosby), 60. Aston-Reese (Crosby, Johnson) – 32. Carlo (Wagner, Kuraly), 48. Wagner (McAvoy, Kuraly), 48. Krejčí (Pastrňák, Marchand). Brankári: DeSmith - HALÁK, strely na bránku: 28:51, 18.549 divákov.

CAROLINA HURRICANES - WASHINGTON CAPITALS 5:6 pp a sn (2:1, 2:3, 1:1, - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Martinook (Aho, De Haan), 14. Aho (Teräväinen), 25. Aho (Faulk, Teräväinen), 27. Teräväinen (Svečnikov, Aho), 54. Williams – 4. Ovečkin (Siegenthaler, Dowd), 33. Wilson (Kuznecov), 38. Ovečkin (Dowd, Carlson), 39. Boyd (Carlson, Dowd), 50. Ovečkin (Carlson, Bäckström), rozh. nájazd Vrána. Brankári: Darling - Holtby, strely na bránku: 27:29, 14.446 divákov.

DETROIT RED WINGS - OTTAWA SENATORS 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Góly: 19. Glendening (Bertuzzi, Rasmussen), 33. Larkin (Nielsen, Kronwall) – 9. Tierney (Dzingel), 14. Chabot (White, Bödker), 48. Stone (Elliott), 60. Tierney (Chabot, Dzingel). Brankári: Howard - Anderson, strely na bránku: 28:32, 18.330 divákov.

ST. LOUIS BLUES - COLORADO AVALANCHE 4:3 pp (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 4. Parayko (O'Reilly), 20. Barbašev (Bouwmeester, Schwartz), 51. Parayko (Dunn, Bozak), 63. O'Reilly (Bortuzzo) – 6. Andrighetto (Compher, Jost), 10. Calvert (Söderberg, Nieto), 54. Compher (MacKinnon, Rantanen). Brankári: Allen - Grubauer, strely na bránku: 28:42, 16.366 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - WINNIPEG JETS 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 20. Toews (Keith, Saad), 34. Toews (Saad, Dahlström), 60. Gustafsson (Keith, Toews) – 15. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 36. Laine (Little, Morrissey), 40. Perreault (Scheifele, Wheeler), 61. Scheifele (Morrissey, Wheeler). Brankári: Crawford - Brossoit, strely na bránku: 37:42, 21.235 divákov.

EDMONTON OILERS - PHILADELPHIA FLYERS 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 13. Chiasson (Draisaitl, McDavid), 33. McDavid (Draisaitl, Nurse), 35. Larsson (Spooner, Nurse), 60. McDavid (Draisaitl) – 51. Voráček (Giroux). Brankári: Koskinen - Stolarz, strely na bránku: 22:32, 18.347 divákov.

Richard Pánik (Arizona) 18:38 0 0 0 +1 2 2

------------------------------------------

Jaroslav Halák (Boston) 58:35 23/27 85,2%

/minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankár: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/