NHL: Daňo absolvoval víťaznú premiéru v drese Avalanche

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Colorado si slovenského útočníka stiahlo z listiny nechránených hráčov v októbri, umiestnil ho tam Winnipeg, kde nedostal v tejto sezóne šancu.

Washington 23. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Marko Daňo sa v NHL radoval z víťazstva v premiérovom zápase v drese Colorada Avalanche. Jeho zamestnávateľ uspel v noci na utorok na ľade Philadelphie Flyers 4:1, Daňo odohral 9:23 minúty s mínusovým bodom a dvoma strelami na bránku. Colorado si slovenského útočníka stiahlo z listiny nechránených hráčov v októbri, umiestnil ho tam Winnipeg, kde nedostal v tejto sezóne šancu.

Colorado k triumfu potiahla dvojica z prvého útoku Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen, obaja bodovali už v deviatom zápase za sebou od štartu sezóny. Pred nimi to dokázalo len päť hokejistov v histórii klubu. Medzi nimi aj Peter Šťastný. "Je pre mňa veľkou cťou byť medzi rekordérmi. Ale nie je to moja zásluha. Musím sa poďakovať spoluhráčom z útoku Nathanovi MacKinnonovi a Gabrielovi Landeskogovi, sú dvaja skvelí hokejisti, s ktorými mám česť hrať," uviedol Rantanen pre nhl.com.

Obhajca Stanleyho pohára Washington triumfoval na klzisku Vancouveru 5:2. Výhru režíroval Alexander Ovečkin, ktorý dosiahol dva góly a dve asistencie. Jeho spoluhráč Nicklas Bäckström pripravil ruskému útočníkovi oba góly, vďaka tomu sa dostal cez métu 600 asistencií v profilige.

Winnipeg zdolal doma St. Louis 5:4 po predĺžení, pričom prehrával po dvoch tretinách 1:3. Útočník Mark Scheifele si pripísal štyri body (2+2). "Po druhej tretine sme si povedali, že sa musíme vrátiť k hre, ktorá nás zdobila v zápasoch predtým. Čiže bojovnosť a pomáhať si navzájom," uviedol Scheifele.

Detroit je aj naďalej najslabším tímom vo Východnej konferencii, na konte má 4 body. "Červeným krídlam" sa nedarí, na domácom ľade tentoraz nestačil na Carolinu 1:3. Je to najhorší štart v histórii klubu od sezóny 1985/1986.

NHL - sumáre:

PHILADELPHIA FLYERS - COLORADO AVALANCHE 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) Góly: 44. Patrick (Sanheim, Voráček) – 4. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 35. Nieto (Calvert, Söderberg), 43. Landeskog, 59. Rantanen. Brankári: Elliott - Varlamov, strely na bránku: 38:33, 19.326 divákov.

DETROIT RED WINGS - CAROLINA HURRICANES 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 53. Athanasiou (Vanek, Nielsen) – 19. Faulk (Williams), 28. Ferland (Zykov, Aho), 60. Martinook (Slavin). Brankári: Howard - Mrázek, strely na bránku: 21:39, 19.515 divákov.

WINNIPEG JETS - ST. LOUIS BLUES 5:4 pp (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0)
Góly: 13. Scheifele, 41. Chiarot (Scheifele), 44. Scheifele (Chiarot), 59. Little (Byfuglien, Wheeler), 63. Trouba (Connor, Scheifele) – 1. O'Reilly (Perron, Dunn), 11. Parayko, 30. Dunn (Maroon, O'Reilly), 46. Perron (Sanford, O'Reilly). Brankári: Hellebuyck - Allen, strely na bránku: 36:34, 15.321 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - WASHINGTON CAPITALS 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 28. Stecher, 41. Bärtschi (Boeser, Horvat) – 3. Carlson (Vrána, Djoos), 30. Kuznecov (Carlson, Ovečkin), 40. Ovečkin (Oshie, Bäckström), 46. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 59. Oshie (Ovečkin, Bäckström). Brankári: Nilsson - Holtby, strely na bránku: 24:33, 17.227 divákov.