Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Čajkovského prvý gól v drese Jekaterinburgu pomohol k výhre nad Amurom

Na snímke hokejista Michal Čajkovský ešte v drese Sparty Praha. Foto: TASR

Čajkovský sa strelecky presadil v 27. minúte, keď zvýšil na priebežných 2:0 pre hostí.

Jekaterinburg 15. decembra (TASR) - Slovenský obranca Michal Čajkovský si otvoril strelecký účet v Kontinentálnej hokejovej lige. Vo štvrtkovom zápase na ľade Amuru Chabarovsk prispel gólom k víťazstvu Avtomobilistu Jekaterinburg 5:2, vďaka ktorému sa jeho tím posunul v tabuľke Východnej konferencie na 10. priečku. Amur zostáva na 13. pozícii.

Čajkovský sa strelecky presadil v 27. minúte, keď zvýšil na priebežných 2:0 pre hostí. Dvadsaťštyriročný bek si od svojho novembrového príchodu do Jekaterinburgu z pražskej Sparty pripísal na konto tri kanadské body (1+2) v piatich súbojoch.

KHL - štvrtok:

Amur Chabarovsk - Avtomobilist Jekaterinburg 2:5 (0:1, 0:4, 2:0)
Góly: 51. Rudenkov, 55. Vl. Ušenin - 13. Megalinskij, 27. ČAJKOVSKÝ, 29. Garejev, 37. Kivistö, 39. Vasilevskij