Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Kazachstan prehral s Lotyšskom 4:5

Lotyšský obranca Arturs Kulda (vpravo) oslavuje gól v zápase Kazachstan - Lotyšsko na MS 2014 v ľadovom hokeji v B-skupine v Minsku v utorok 13. mája 2014. Foto: TASR/AP

Rozhodujúci gól Lotyšska strelil v 44. minúte Stals.

Minsk 13. mája (TASR) - Lotyšskí hokejisti vyhrali v utorok v B-skupine MS v bieloruskom Minsku nad Kazachstanom 5:4. Lotyši sa vo štvrtok stretnú s USA, Kazaši hrajú už v stredu večer s Rusmi.

Kazaši boli od začiatku mimoriadne aktívni a vydržalo im to počas celej tretiny, hoci rýchle vedenie stratili. V jej závere po sóle z ľavej strany na 2:1 upravil parádne Rymarev, ale jeho tím sa v druhej časti dopúšťal prílišného množstva chýb v hre i v hernej disciplíne. Preto Lotyši obrátili stav a išli do dvojgólového vedenia, lenže tiež prepadli v taktike a ich súper v záverečnej minúte tohto dejstva dvojnásobne využil dvojnásobné vylúčenie. Lotyši sa v tretej časti opäť ujali vedenia, ale zápas bol celých zostávajúcich 15 minút mimoriadne dramatický.

B-skupina:

Kazachstan - Lotyšsko 4:5 (2:1, 2:3, 0:1)

Góly: 5. Žajlauov (Semjonov, Krasnoslobodcev), 20. Rymarev (Antropov, Savčenko), 40. Antropov (Dallman), 40. Antropov (Blochin) - 2. Indrašis (Štals, J. Redlihs), 24. Kulda (M. Redlihs, Keninš), 30. Kulda (Indrašis), 35. M. Redlihs (Sotnieks, Daugavinš), 44. Štals (Galvinš). Rozhodcovia: Dremelj (Slovin.), Vinnerborg (Švéd.) - Lederer (ČR), Leermakers (Hol.), vylúčení na 2 min.: 4:9, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 10.870 divákov.

Kazachstan: Jeremejev – Litvinenko, Dallmann, Savčenko, Lakiza, Vasilčenko, Kazancev, Semionov, Blochin – Starčenko, Antropov, Rymarev – Romanov, Upper, Puškarev – Gavrilin, Žajlauov, Krasnoslobodcev – Rachmanov, Spiridonov, Panšin.

Lotyšsko: Masalskis – Galvinš, Kulda, Sotnieks, Pujacs, J. Redlihs, M. Jass – Daugavinš, M. Redlihs, Keninš – Girgensons, Stals, Indrašis – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Dzerinš, Lipsbergs, Meija.