< sekcia Hokej

Slovenské hokejistky zdolali na MS do 18 rokov Nórky 2:0

Ilustračné foto Foto: TASR

Zverenky trénera Petra Kúdelku čaká ďalšie vystúpenie na šampionáte v piatok 12. januára o 20.30 h proti Taliansku.

Asiago 11. januára (TASR) - Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov uspeli aj v treťom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v talianskom Asiagu, keď vo štvrtok zdolali Nórsko 2:0.

Zverenky trénera Petra Kúdelku čaká ďalšie vystúpenie na šampionáte v piatok 12. januára o 20.30 h proti Taliansku. Ďalej si zahrajú ešte s Japonskom. Cieľom výberu je prebojovať sa do elitnej kategórie MS tejto vekovej kategórie.

Slovensko - Nórsko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 53. Kubeková (Nemčeková, Vargová), 60. Sedláková. Rozhodovali: Hillerová (USA) - Dinantová (Belg.), Egliová (Švaj.), vylúčené: 4:7 na 2 min., presilovky a oslabenia 0:0, strely na bránku: 26:18.

Zostava SR: Rišianová – Cagáňová, Kučerková, Vysokajová, L. Šulíková, A. Šulíková, Vargová – Hájniková, Sedláková, Čorňáková - Nemčeková, Kubeková, L. Halušková - Koyšová, Ágoštonová, Rumanová - R. Halušková, Dobošová

Hlas po zápase (zdroj: www.hockeyslovakia.sk):

Peter Kúdelka, tréner SR 18: "Odohrali sme veľmi ťažké stretnutie. Nórky v doterajšom priebehu majstrovstiev ešte nevyhrali, a tak nám bolo jasné, že do zápasu pôjdu s obrovskou vervou, čo sa aj ukázalo. Prvých desať minút zápasu boli lepšie, aktívnejšie, mali navrch, ale s pribúdajúcim časom sme našou trpezlivou hrou otočili herný obraz na našu stranu. Dôležité bolo, že dievčatá ubránili aj dvojnásobné oslabenie v druhej tretine. V hre sme inak mali viacero dobrých pasáži a neustále sme potvrdzovali, že víťazstvo chceme strhnúť na našu stranu. V polke tretej tretiny sme sa dočkali gólu, viedli sme 1:0, pričom tesný náskok sme vďaka takticky vyspelému výkonu dokázali udržať. Nemožno nespomenúť kvalitný výkon brankárky Andrey Rišianovej, ktorá bola úplne zaslúžene vyhlásená najlepšou hráčkou na našej strane. Celkovo to bol pre nás veľmi ťažký zápas, o to viac sme radi za víťazstvo, ktoré snáď naše družstvo ešte viac stmelí do zvyšných dvoch zápasov majstrovstiev."

ďalší program SR "18" žien:

piatok 12. januára 2018 (20.30): Slovensko - Taliansko
nedeľa 14. januára 2018 (17.00): Slovensko - Japonsko

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.