Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Futbal

Tréner Slavie Trpišovský po prehre s Bordeaux v EL: Náš najhorší výkon

Slavia nevyužili šancu zaistiť si postup do šestnásťfinále Európskej ligy, keď vo štvrtkovom zápase C-skupiny prehrala na pôde posledného Girondins Bordeaux 0:2.

Alexis Sanchez sa zranil, Manchestru United bude chýbať do januára

Čílsky reprezentant si poranil zadný stehenný sval vo štvrtok počas tréningu pred sobotňajším zápasom anglickej Premier League proti Southamptonu.

Fanúšikovia Frankfurtu po triumfe nad Marseille: Najlepší tím Európy

Futbalisti Frankfurtu vo štvrtkovom zápase 5. kola skupinovej fázy zaznamenali už piate víťazstvo v Európskej lige, keď pred nadšenými domácimi fanúšikmi deklasovali Olympique Marseille 4:0.

Kovač má podporu vedenia, podľa Rummeniggeho už ale musí Bayern zabrať

Úradujúci nemecký majster sa v nej totiž herne trápi a stolička pod chorvátskym koučom je naďalej rozkývaná.

Taktika priniesla Trnave v EL ďalší bod. Koho vychválil Látal?

Defenzíva Spartaka Trnava sa napriek neúčasti troch jej stabilných členov predviedla v zápase 5. kola D-skupiny Európskej ligy UEFA 2018/19 na pôde Anderlechtu Brusel (0:0) vo výbornom svetle.

Vo finále Copa Sudamericana sa stretnú Barranquilla s Paranaense

Barranquilla po triumfe 2:0 na pôde Santa Fe uspela aj v domácej odvete, o víťazstve 1:0 rozhodol v 33. minúte Teo Gutierrez.

Scaloni by mal viesť Argentínu aj na Copa America 2019 v Brazílii

Lionel Scaloni sa stal dočasným koučom Argentíny po MS 2018 v Rusku, keď nahradil vo funkcii Jorgeho Sampaoliho.

EURÓPSKA LIGA: Mak gólom katapultoval Zenit do 16-finále

Vo štvrtkovom 5. kole skupinovej fázy zariadil Mak domáci triumf 1:0 nad FC Kodaň.

EURÓPSKA LIGA: Bakošov návrat okorenil bod z Bruselu

Remíza 0:0 síce slovenskému majstrovi definitívne zatarasila cestu do jarného 16-finále Európskej ligy UEFA 2018/2019, udržala ho však na tretej priečke v D-skupine.

Atlanta United a Portland Timbers zabojujú o titul Major League Soccer

Atlante stačila na postup aj prehra 0:1 v odvetnom zápase finále Východnej konferencie na ihrisku New Yorku Red Bulls, v domácom prostredí totiž zverenci trénera Gerarda "Tatu" Martina zvíťazili 3:0.

Mak posunul gólom Zenit do šestnásťfinále, ďalej i Salzburg a Betis

V drese hostí odohral jeho krajan Ján Greguš celý zápas a Denis Vavro bol na ihrisku do 54. minúty.,aktualizované

Koniec nádejám na postup: Trnava remizovala s Anderlechtom

Pre Spartak má bod veľkú cenu, no na oživenie postupovej nádeje nestačil.,aktualizované

De Gea zostáva v Manchestri, United uplatnili opciu

Zmluva španielskeho reprezentanta mala vypršať v lete a od 1. januára 2019 mohol rokovať s ďalšími klubmi o prípadnom prestupe.

Počas zápasu PSG - Liverpool vykradli zlodeji byt M. Choupo-Motinga

Kamerunského reprezentanta pripravili o šperky a iné cennosti v celkovej hodnote 600.000 eur.

Brahimi z Porta dostal pokutu 19 eur a 13 centov

Krídelník Porta chytil v poslednej minúte domáceho ligového zápasu v prvom kole aktuálneho ročníka najvyššej portugalskej súťaže s GD Chaves (5:0) ľavou rukou pod krkom protihráča Nitinha.

Odveta finále Pohára osloboditeľov sa uskutoční v Madride

Zápas by sa mal uskutočniť na Estadio Santiago Bernabeu, v domovskom stánku Realu Madrid, informovala agentúra DPA.

Pačinda dostal za urážku rozhodcu stop na tri zápasy

Pačinda v drese plzenskej rezervy hrubo urazil hlavného rozhodcu duelu Jiřího Houdeka. Na prípadný debut za 'áčko' Viktorie si tak bude musieť počkať až do štvrtého jarného kola.

Spor o zápas španielskej ligy v Miami ide pred súd

LFP chce dosiahnuť odohranie ligového stretnutia medzi Gironou a Barcelonou v Miami podľa pôvodného plánu 26. januára 2019.

Porto vyhralo D-skupinu LM, Conceicao: Mali sme dať viac gólov

Dvojnásobný európsky šampión predviedol proti Schalke 04 dominantný výkon. Po bezgólovom prvom polčase sa v druhom gólovo presadili Brazílčan Eder Militao a Mexičan Jesus Manuel Corona.

Duel Poltava - Arsenal v EL odohrajú v Kyjeve, tvrdí ukrajinský klub

Presunutie miesta konania stretnutia z Poltavy do ukrajinského hlavného mesta nariadila Európska futbalová únia (UEFA).

Hamšík sa už nevie dočkať súboja LM v Liverpoole: Bude to veľký zápas

Postupová situácia v skupine je riadne zamotaná, keďže francúzsky šampión Paríž St. Germain zdolal FC Liverpool 2:1 a postúpiť ešte môže každý z tejto trojice. ,aktualizované

PSG získal skalp Liverpoolu, Kloppovi vadilo, že boli za mäsiarov

Francúzskemu majstrovi reaálne hrozilo, že nepostúpi do osemfinále, no preukázal bojovného ducha a v tabuľke je druhý s jednobodovou stratou na lídra SSC Neapol.

Belgicko vedie rebríček FIFA. Ako sú na tom slovenskí futbalisti?

V top 10 nastala iba jedna zmena, keď Portugalsko na 6. mieste preskočilo Uruguaj.

Tottenham stále živí v LM nádej na postup, no Spalletti verí Barcelone

Inter, za ktorý odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar, stavil v Anglicku na pozornú defenzívu.

Schweinsteiger predĺžil zmluvu s Chicagom Fire o ďalší rok

Pre Schweinsteigera to bude tretia sezóna v zámorí, v tejto zarobil 6,1 milióna amerických dolárov.

EURÓPSKA LIGA: Slavia chce v Bordeaux vyhrať, Slováci aj v Petrohrade

Slavia Praha v kádri so slovenským stredopoliarom Miroslavom Stochom cestovala do Bordeaux so smelým cieľom vyhrať na ihrisku Girondins, čo by jej otvorilo cestu z C-skupiny ďalej.

David Villa opúšťa po štyroch rokoch New York City

Majster sveta a Európy strávil v New Yorku uplynulé štyri sezóny a bol jeho prvý kapitán. V 124 zápasoch v MLS nastrieľal 80 gólov.

LIGA MAJSTROV: Atletico, Porto a Schalke postúpili, Hamšík skóroval

Atletico tak má na konte 12 bodov, druhý Dortmund o tri menej, no večerný zápas s Bruggami k dobru. V prípade, že Borussia neprehrá, aj ona bude mať už v predstihu istotu postupu do vyraďovacej fázy.,aktualizované

LIGA MAJSTROV: Hamšík skóroval, Neapol viedol nad Belehradom

Hamšík sa presadil už v 11. minúte, keď si nabehol na predĺžený rohový kop a z päťky poslal ľavačkou loptu za bezmocného brankára.

EURÓPSKA LIGA: Anderlecht aj Trnavu trápia zranení hráči

Spartaku budú chýbať viacerí hráči, okrem dlhodobo zranených nebudú k dispozícii kapitán Boris Godál a krajní obrancovia Andrej Kadlec s Matúšom Čonkom.

Sudca etickej komisie FIFA odstúpil po korupčných podozreniach

Malajzijská protikorupčná jednotka ho zadržala po tom, čo sa vrátil z obchodných rokovaní vo švajčiarskom Zürichu. Súd odmietol sedemdňovú väzbu voči Rajoovi a uznal jeho diplomatickú imunitu.

Futbalisti Sparty sa prebojovali do Českého pohára

Sparta postúpila do jarnej časti Českého pohára po dvoch neúspešných rokoch. Rudí hrali v plnej sile, do hry nasadili najlepších hráčov, ktorých mali k dispozícii, naopak Opava šetrila viaceré opory.

Tréner Gracia predĺžil zmluvu s Watfordom do roku 2023

Gracia sa ujal kormidla vo Watforde v januári, keď na lavičke nahradil odvolaného Marca Silvu. Jeho zverencom patrí po 13. kole najvyššej anglickej súťaže deviate miesto v tabuľke.

UEFA začala disciplinárne konanie voči AEK Atény a Ajaxu Amsterdam

Disciplinárka UEFA sa stretne 13. decembra a bude riešiť dve obvinenia voči Ajaxu a šesť voči AEK, vrátane výtržností divákov priamo na Olympijskom štadióne v Aténach.

EURÓPSKA LIGA: Futbalový zápas medzi Vorsklou a Arsenalom nie je istý

Duel sa mal pôvodne konať na domácej pôde ukrajinského klubu, no UEFA ho presunula do hlavného mesta Ukrajiny po tom, ako parlament hlasoval o zavedení stanného práva v niektorých častiach krajiny.

O Šporara je záujem v Turecku, Slovan však chce udržať tím

Dvadsaťštyriročný slovinský reprezentant predvádza v belasom drese výborné výkony a s 13 gólmi je na čele tabuľky kanonierov Fortuna ligy.

Prezidentovi Sampdorie Janov zaistili majetok pre finančné podvody

Polícia zaistila 200.000 eur v hotovosti a luxusný dom vo Florencii.

Robbie Keane oficiálne ukončil hráčsku kariéru

V reprezentačnom drese debutoval v roku 1998, počas kariéry pôsobil vo Wolverhamptone, Coventry, Interi Miláno, Leedsi, Tottenhame, Liverpoole, Celticu, West Hame i Aston Ville a v Los Angeles Galaxy.

V Írsku si uctili zosnulého futbalistu, ukázalo sa, že žije

Hráč amatérskeho tímu FC Ballybrack údajne utrpel vo štvrtok smrteľné zranenia pri autonehode.

Real v Ríme školil v LM z efektivity, Di Francesco: Mohlo to byť inak

Istotu postupu mali oba tímy už pred zápasom, keďže moskovské CSKA prehralo doma s Viktoriou Plzeň 1:2.