Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

Futbal

EURO 2020: Insigne režíroval obrat, Mancini: Tím ukázal charakter

Talianski futbalisti v Turíne síce prehrávali s Bosnou a Hercegovinou v polčase 0:1, ale po zmene strán dokázali skóre otočiť a po víťazstve 2:1 vedú tabuľku s plným počtom 12 bodov a skóre 13:1.

Bývalý tréner Trnavy Nestor El Maestro povedie rakúsky Sturm Graz

S klubom sa dohodol na zmluve do leta 2021. Asistovať mu bude jeho brat Nikon.

Chelsea začala rokovať s Lampardom o trénerskom poste

Lampard odohral za Chelsea počas trinástich sezón celkovo 648 zápasov, strelil 211 gólov a bol pri všetkých veľkých úspechoch od príchodu Romana Abramoviča.

FC Turín zaplatil Chelsea za Ainu 10 miliónov eur

Aina odohral v Serie A 32 zápasov a strelil gól. Okrem Ainu si Turín uplatnil opciu aj na obrancov Cristiana Ansaldiho z Interu Miláno a Koffiho Djidjiho z Nantes.

Hamšík si gólový rekord váži: Nestáva sa to každý deň

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie to dokázal v utorkovom zápase E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 na pôde Azerbajdžanu, keď sa na víťazstve 5:1 podieľal dvoma zásahmi.

Hapala tešia body i výkon z Baku: Dominovali sme vo všetkom

Jeho mužstvo predviedlo v Bakcell Arene v Baku kvalitný výkon a dokázalo splniť často zradnú rolu favorita. Najslabšieho účastníka E-skupiny nepustilo v zápase takmer k ničomu.

EURO 2020: S. Írsko, Belgicko a Taliansko po 4 zápasoch s plným počtom

V C-skupine potvrdili Nemci úlohu favorita, keď si v Mainzi poradili s Estónskom vysoko 8:0 aj zásluhou dvoch gólov Marca Reusa a Sergea Gnabryho.

Futbalistky Švédska zdolali na futbalových MS Chile

Zápas prerušila v 72. minúte prudká búrka. Po asi polhodinovej pauze duel dohrali.,aktualizované

Ukrajina zdolala Taliansko a prebojovala sa do finále MS do 20 rokov

Vo finále narazí na lepšieho z dvojice Ekvádor - Kórejská republika.

EURO 2020: Futbalisti SR rozdrvili v Baku domáci Azerbajdžan

Kapitánovi Marekovi Hamšíkovi sa v Baku podarilo streliť 23. a po zmene strán aj rekordný 24. gól za národný tím.,aktualizované

Dva góly v Baku posunuli Hamšíka na čelo reprezentačných strelcov

Bývalý hráč Brescie a Neapola potreboval na dosiahnutie tohto míľnika 114 medzištátnych zápasov.,aktualizované

Nyantakyi sa odvolá na Športovom arbitrážnom súde

Pojednávanie je naplánované na 4. júla, na verdikt sa však bude podľa agentúry AP zrejme čakať niekoľko mesiacov.

Fanúšikov Beitaru Jeruzalem rozladilo priezvisko nového hráča Mohameda

Dvadsaťtriročný útočník z Nigeru je však napriek svojmu menu kresťan.

Nemec Draxler chce zostať v Paríži St. Germain: Som tu veľmi šťastný

Niektoré médiá ho spájali s príchodom do Tottenhamu Hotspur, Bayernu Mníchov či Bayeru Leverkusen.

Majster Iránu vyplatí trénera v hotovosti, bude potrebovať kufor

Iránci totiž pre sankcie od USA nemôžu doplatiť mzdu svojmu koučovi bankovým prevodom.

Slovan trénuje zatiaľ bez reprezentantov a sústredí sa na predkolo LM

V kompletnom zložení budú futbalisti bratislavského klubu v pondelok 17. júna.

LIGA MAJSTROV: Kosovský Feronikeli nastúpi proti Lincolnu z Gibraltáru

Predkvalifikácia tohto ročníka LM sa hrá formou miniturnaja štyroch majstrov najnižšie postavených asociácií v klubovom renkingu UEFA - Gibraltáru, Andorry, San Marína a Kosova.,aktualizované

Kosovská Priština v predkvalifikácii proti St. Joseph's z Gibraltáru

Prvé stretnutia predkvalifikácie sa budú hrať vo štvrtok 27. júna, odvety potom o týždeň 4. júla.

Mészáros sa upísal maďarskému Újpestu

Mészáros odohral uplynulý ročník vo farbách Haladásu Szombathely, predtým pôsobil v Debrecíne, Puskásovej Akadémii a v Slovane Bratislava. V belasom drese odohral 86 zápasov a strelil 14 gólov.

Fonseca sa stal novým trénerom AS Rím

AS v marci prepustil trénera Eusebia Di Francesca a mužstvo odvtedy dočasne viedol Claudio Ranieri.

Česi sú v júni stopercentní, tréner Šilhavý krotí eufóriu

Česi majú 6 bodov, o jeden viac ako tretie Kosovo, ktoré zvíťazilo v Bulharsku 3:2. V ich tábore zavládla veľká spokojnosť.

Poliaci si uctili strelca prvého reprezentačného gólu Klotza

Izraelský synovec strelca obdržal v pondelok vo Varšave dres s Klotzovou menovkou a číslom, podpísaný všetkými súčasnými poľskými reprezentantmi.

Španieli chcú byť perfektní, Ramos ukázal veľkorysé gesto

Na Santiago Bernabeu to bolo najmä o dobýjaní švédskych hradieb. V prvom polčase sa domácim ešte nepodarilo súpera nalomiť, ale v 64. minúte uspel z bieleho bodu Ramos.

Messi chce s reprezentáciou prelomiť neúspechy na Copa America

Päťnásobný víťaz Zlatej lopty v drese FC Barcelona zažil na klubovej úrovni viacero úspechov.

Pätnásť účastníkov Serie A je proti reformám v Lige majstrov

Prezident Juventusu i ECA Andrea Agnelli minulý týždeň obhajoval plány na reformu LM na Kongrese UEFA.

Španieli vyhrali v zápase 4. kola kvalifikácie EURO 2020 nad Švédskom

Na štadióne Santiaga Bernabeua v Madride rozhodli o triumfe v druhom polčase, keď sa strelecky presadili z penalty Sergio Ramos a Alvaro Morata.

Hapalove recepty na úspech v Baku: Štandardky a aktivita

Zverenci Pavla Hapala potrebujú uspieť, aby nestratili kontakt s dvojicou šesťbodových lídrov E-skupiny Maďarskom a Chorvátskom.

Futbal-ME-kval.: Hamšík chce potešiť fanúšikov

Zápas Azerbajdžan - Slovensko, ktorý má v Bakcell Arene úvodný výkop o 18.00 SELČ, povedú škótski rozhodcovia na čele s hlavným Johnom Beatonom. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na Dvojke.

Spartak v príprave s novým trénerom, v superpohári proti Slavii Praha

Spartak sa ako víťaz Slovnaft Cupu 6. júla predstaví v Dunajskej Strede v Česko-slovenskom superpohári proti Slavii Praha.

Aston Villa dotiahla prestup El Ghaziho z Lille

El Ghazi je druhá posila po španielskom útočníkovi Jotovi z Birminghamu City.

Turecko obvinilo Island zo šikany národného futbalového tímu

Proti postupu Islanďanov vystúpili minister zahraničných vecí Mevlüt Cavusoglu aj prezident Recep Tayyip Erdogan, ktorí obvinili Island z nešportového správania.

Rafinha opustil Bayern Mníchov

Tridsaťtriročný krajný obranca sa dohodol na spolupráci s Flamengom Rio de Janeiro.

LIGA NÁRODOV: Angličania po 53 rokoch v prvej trojke

Švajčiari neboli favoritmi záverečného turnaja v Portugalsku. Výkonmi však nesklamali, v semifinále boli domácemu mužstvu vyrovnaným súperom, keď ich potopil v závere duelu Cristiano Ronaldo.

Portugalci prvými víťazmi Ligy národov, Santos: Turnaj bude klasikou

V tábore Holanďanov panovali zmiešané pocity. Po rokoch nevýrazných výsledkov sa im podarilo zdolať v semifinále Angličanov a neboli ďaleko od celkového víťazstva.

Portugalci historicky prvými víťazmi Ligy národov, porazili Holandsko

V závere poslal tréner Oranjes Ronald Koeman na ihrisko Luuka de Jonga, no ani jeho aktivita nepriniesla vyrovnávajúci gól. Portugalčania tesný náskok udržali a na Štadióne draka vypukol gejzír radosti.,aktualizované

Angličania v zápase o bronz zdolali Švajčiarov, rozhodol až rozstrel

Angličania si počas zápasu vypracovali viac nádejných príležitostí, veľkou prekážkou však bol brankár Yann Sommer.,aktualizované

V Baku nastúpi Slovensko bez Stocha, Hapal nechcel riskovať

K lepšiemu prispôsobeniu sa podmienkam pri Kaspickom mori by Slovákom malo pomôcť, že do dejiska utorkového stretnutia kvalifikácie EURO 2020 dorazili v značnom predstihu. ,aktualizované

Slováci do 21 rokov prehrali s Čechmi v generálke pred kvalifikáciou

V septembri odohrajú úvodný dvojzápas na pôde Azerbajdžanu a Lichtenštajnska.,aktualizované

Poliaci sa v Skopje pobili medzi sebou

Kvalifikačný futbalový zápas medzi Poľskom a Severným Macedónskom zatienili fanúšikovia hostí, ktorí sa pobili medzi sebou.

Taliani rozhodli za 10 minút, podľa trénera však majú čo zlepšiť

Domácich poslala do kolien gólová smršť Talianov medzi 22. a 33. minútou, keď sa postupne presadili Nicolo Barella, Leonardo Bonucci a Lorenzo Insigne.