Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Futbal

Francúzsky obranca Varane radí mladým, aby sa vyhli hlavičkovaniu

Varane s odstupom času priznal, že osemfinálový zápas MS 2014 proti Nigérii dohral s otrasom mozgu.

Martinez a Lindelöf sa zranili, United budú chýbať minimálne mesiac

Argentínsky zadák si na tréningu natiahol lýtkový sval.

Belgičan Brys sa stal novým trénerom Kamerunu

Šesťdesiatjedenročný Brys pôsobil počas svojej trénerskej kariéry v pätnástich kluboch v Belgicku, Holandsku a Saudskej Arábii.

Ronaldo dal druhý hetrik v priebehu 72 hodín, stačil mu naň polčas

Tridsaťdeväťročný Ronaldo zaznamenal tretí ligový hetrik v tomto ročníku, na konte má celkovo 29 gólov a je suverénny líder tabuľky strelcov.

Newcastle s Dúbravkom neudržal vedenie, s Evertonom remizoval 1:1

Bod pre hostí zachránil v 88. minúte Dominic Calvert-Lewin, ktorý premenil pokutový kop.

Aston Villa na pôde Manchestru City bez zraneného Watkinsa

Watkins sa zranil v prvom polčase, chcel pokračovať, no doktori mu odporučili neriskovať.

Ružomberok vyhral v Lipanoch 5:0 v prvom semifinále Slovnaft Cupu

Účastník najvyššej súťaže sa na ihrisku treťoligistu postaral o najvyššie semifinálové víťazstvo v SP v 21. storočí.

Slovenky chcú proti Izraelu zvíťaziť, Švihorík: Kľúčový zápas

Na zápasy sa teší aj čerstvá Futbalistka roka Mária Mikolajová, ktorá v reprezentácii debutovala už ako šestnásťročná v roku 2015.

Bayern trénoval opäť bez Neuera, jeho návrat v Heidenheime je neistý

Neuer si zranil sval na stehne na sústredení nemeckej reprezentácie a minulý týždeň trénoval individuálne. Proti Borussii ho nahradil Sven Ulreich.

Kroes z Ajaxu je podozrivý z obchodovania s dôvernými informáciami

Klub informoval o tom, že Kroes kúpil viac ako 17.000 akcií Ajaxu týždeň pred jeho plánovaným vymenovaním 2. augusta 2023.

Slovan Liberec zmenil majiteľa, Nezmar je generálny riaditeľ

Jan Nezmar počas aktívnej hráčskej kariéry pôsobil aj v MFK Ružomberok, s ktorým získal v sezóne 2005/2006 jediný majstrovský titul v histórii klubu.

Matthäus vylúčil návrat k trénerstvu: Som veľmi zaneprázdnený

Som veľmi zaneprázdnený, veľa cestujem a môj diár je plný. Som veľmi šťastný zo svojho života, pretože si ho môžem riadiť sám, uviedol 63-ročný Lothar Matthäus.

Manchester United oslovil športového riaditeľa Wilcoxa zo Southamptonu

Wilcox je predmetom záujmu "červených diablov", ktorí ponúkli Southamptonu kompenzáciu zodpovedajúcu ročnému platu.

Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili na pôde Villarrealu 2:1

O triumfe Atletica rozhodol v 88. minúte Saul Niguez.

Verona remizovala v Cagliari 1:1, Duda odohral celý zápas

Futbalisti FC Bologna zvíťazili v doma nad Salernitanou 3:0 a upevnili si štvrtú priečku v tabuľke, pričom na tretí Juventus strácajú iba dva body. ,aktualizované

Kopúň privítal na zraze skúsenú Bíróovú, nahradila zranenú Kršiakovú

Na poslednom februárovom zraze chýbala útočníka Cincinnati Bearcats Laura Žemberyová pre zranenie.

Futbalisti AS Rím remizovali v Lecce

Sparta zaplatí za výtržnosti fanúšikov v EL pokuty vo výške 51.500 eur

Sparta dostala pokutu 15.750 eur za pyrotechniku v hľadisku počas odvetného zápas play off proti istanbulskému klubu, ktorý zverenci trénera Briana Priskeho vyhrali 4:1 a postúpili do osemfinále.

Adidas už nepredáva nemecké dresy s číslom 44

DFB rovnako v pondelok zastavila doručovanie dresov s číslom 44, ktoré si už objednala do vlastného internetového obchodu.

Nórka Maanumová je po kolapse pri vedomí a v stabilizovanom stave

Duel pokračoval a po bezgólovej riadnej hracej dobe rozhodol až presný zásah Stiny Blacksteinusovej zo 116.

O triumfe Realu rozhodol dvojgólový Rodrygo, Ancelotti: Bol rozdielový

Do zostavy Realu sa po viac ako siedmich mesiacoch vrátil obranca Eder Militao, ktorý odohral iba pár sekúnd v nadstavenom čase druhého polčasu.

Liverpool získal mierny náskok v boji o titul, Klopp: Skvelá situácia

Do konca ligy zostáva deväť kôl a miernu výhodu Liverpoolčanov priznal aj tréner Pep Guardiola po bezgólovej remíze Manchestru City s Arsenalom.

Škriniarov víťazný návrat do zostavy PSG, Enrique: Môžeme byť spokojní

Dôležitý moment zápasu prišiel v 40. minúte, keď videl červenú kartu Lucas Beraldo.

Gašparík o Mikovičovi: Zapracoval, žilinská búrka v šatni

Mikovičova výkonnostná krivka má stúpajúcu tendenciu. Pochvaľuje si to aj tréner Spartaka Michal Gašparík, i keď netají, že nie všetko bolo predtým podľa jeho predstáv.

Paríž Saint-Germain už so Škriniarom vyhralo v Marseille 2:0

PSG si poistil prvú priečku v tabuľke, pred druhým Brestom má náskok dvanásť bodov. Marseille zostalo na siedmej priečke.

NIKÉ LIGA: Víťazstvo Trnavy nad Žilinou vystrieľal Azango

Viac ako 6500 divákov pred zápasom tlieskalo k 50. narodeninám Marekovi Ujlakymu aj bývalému rozhodcovi Miroslavovi Benkovi.,aktualizované

Sparta vyhrala v Českých Budějoviciach a vrátila sa na čelo tabuľky

Slovenský futbalista Matúš Rusnák prispel gólom k výhre Baníka Ostrava v nedeľňajšom zápase 26. kola českej ligy nad Teplicami 4:1.

VfB Stuttgart zdolal 1. FC Heidenheim 2:0 v 27. kole Bundesligy

Augsburg remizoval s Kolínom 1:1 a na 6. miesto zaručujúce účasť v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy stráca päť bodov.

Kapitán Newcastlu Lascelles bude pauzovať šesť až deväť mesiacov

Kapitán tímu sa zranil v sobotňajšom domácom zápase, v ktorom Newcastle zdolal West Ham 4:3.

Feyenoord zdolal Utrecht 4:2, Hancko a Sauer skórovali

Feyenoordu patrí v tabuľke 2. miesto, na lídra PSV Eindhoven stráca sedem bodov.

Liverpol zdolal Brighton 2:1 v 30. kole PL, rozhodol Salah

Brighton poslal už v 2. minúte do vedenia Danny Welbeck, no favorit ešte do prestávky vyrovnal zásluhou Luisa Diaza.

Wirtz zostane v Leverkusene, Carro nechce rozpredať káder

Vedenie klubu, ktorý je na čele Bundesligy s 13-bodovým náskokom pred Bayernom Mníchov, si chce v lete udržať veľkú časť kádra.

Calzona po prvej ligovej prehre na lavičke Neapola: Trápi sa celý tím

O zápas viac ako Neapol delí od posledného víťazstva hráčov Juventusu Turín, ktorí prehrali na pôde Lazia Rím 0:1.

Kuriózna chyba Macíka, Saňák: Ani minútu som neuvažoval o vystriedaní

Pre Pardubice to bolo prvé víťazstvo po štyroch prehrách.

Striedajúci Barnes zariadil obrat Newcastlu, Howe: Geniálne góly

V zápase Brentfordu s Manchestrom United sa zrodila remíza 1:1.

Raphinha rozhodol o výhre Barcelony: Nevzdáme sa, kým sa liga neskončí

V 59. minúte striedajúci Joao Felix poslal center do šestnástky na Raphinhu, ktorý zakončil hlavou do ľavého horného rohu a otvoril skóre duelu.

Rodrigues sa nevrátil z reprezentačného zrazu, Weiss: Musíme to riešiť

Dvadsaťosemročný útočník dostal v stredu podmienečný trest odňatia slobody na 18 mesiacov a peňažnú pokutu vo výške 1500 eur.

Tuchel po prehre s Dortmundom: Sme sklamaní z toho, ako sme hrali

Obranca Dortmundu Mats Hummels odohral v poradí 29. derby, čím prekonal klubovú legendu Michaela Zorca.

Inter Miami bez Messiho remizoval s NYCFC, Suarezov 5. gól v sezóne

Interu patrí v tabuľke Východnej konferencie MLS druhá priečka za lídrom zo Cincinnati.

Ronaldo zariadil hetrikom triumf Al-Nassru nad Al-Tai 5:1

Domácim patrí v tabuľke 2. miesto, na lídra Al-Hilal strácajú 12 bodov.