Futbal

Kane sa vrátil na ihrisko, v pondelok absolvoval individuálny tréning

Kane je mimo hry už vyše týždňa od zápasu u nováčika v Darmstadte. Na víťazstve 5:2 sa síce podieľal gólom, no striedal v 82. minúte.

Alves zložil kauciu vo výške milión eur, proti rozsudku sa odvolal

Alves podľa súdu sexuálne napadol svoju obeť 31. decembra 2022 v skorých ranných hodinách v kúpeľni luxusného barcelonského nočného klubu.

Cancelo obvinil Manchester City z nevďačnosti a klamstva

Dvadsaťdeväťročný hráč prišiel do klubu v roku 2019 z Juvnetusu Turín za 60 miliónov libier. S tímom získal dva ligové tituly (2021, 2022) a momentálne je na ročnom hosťovaní v Barcelone.

Holanďania v Nemecku bez zraneného Koopmeinersa

Dvadsaťšesťročný stredopoliar sa zranil v predchádzajúcom stretnutí so Škótskom (4:0) a necestoval do Nemecka.

Slovákov preveria Nóri s Haalandom, Calzona: Vieme o ich kvalite

Po stretnutí s Nórmi čaká Slovákov v júnovom termíne záverečný dvojzápas prípravy so San Marínom (5. 6. Wiener Neustadt/Rak.) a Walesom (9. 6. Trnava).,aktualizované

Ukrajina hrá proti Islandu o štvrté EURO v sérii

Gruzínci bojujú v C-vetve o svoje prvé vrcholové podujatie proti niekdajším majstrom Európy z Grécka (2004).

Zápas domácej KĽDR s Japonskom zrejme vyhrajú kontumačne hostia

Krajiny sa stretli už vo štvrtok v Tokiu, domáci vyhrali 1:0 a v skupine s Iránom a Mjanmarskom sú zatiaľ bez straty bodu.

Angličania v príprave proti Belgicku aj bez Maguirea

Marcové zápasy slúžia ako príprava na tohtoročné ME v Nemecku, Angličania sú v C-skupine so Slovinskom, Dánskom a Srbskom.

USA zdolali vo finále Ligy národov CONCACAF Mexiko 2:0

Adams sa presadil strelou z diaľky v 45. minúte a Reyna poistil triumf dorážkou z hranice šestnástky po hodine hry.

Slovenky remizovali v kvalifikácii ME do 17 rokov s Českom a zostúpili

Postup na šampionát si vybojovali mladé Francúzky.

Endrick prvým gólom rozhodol o triumfe vo Wembley

Endrick si otvoril strelecký účet vo svojom treťom zápase za Brazíliu vo veku 17 rokov a 246 dní.

Slováci do Nórska idú bez trojice Dúbravka, Pekarík, Suslov

V marcovom asociačnom termíne talianskemu koučovi chýba plejáda hráčov.

Kanada a Kostarika postúpili cez play off LN CONCACAF na Copa America

V prvom zápase na Copa America budú 20. júna čeliť obhajcom triumfu a úradujúcim majstrom sveta z Argentíny, v A-skupine sa stretnú aj s Peru a Čile.

Nemcom pomohol expresný gól, Deschamps pochválil ich výkon

Pre Nemecko to bola druhá výhra nad Francúzskom po sebe, ale len tretia z posledných jedenástich duelov celkovo.

Haraslín po Rakúsku: Nepremieňame šance, chyby musíme odstrániť

Podľa Haraslína však sobotňajší duel ukázal hráčom a trénerom aj viacero pozitív, na ktorých treba v ďalšej príprave na tohtoročný vrchol stavať.

Calzona napriek prehre spokojný, trápi ho finálna fáza a zranenia

Spokojnejší bol s prvým polčasom, v ktorom jeho zverenci napádali rozohrávku hostí. Po zmene strán už Slováci pôsobili menej organizovane.

Slovenská devätnástka zdolala v prípravnom dueli Írsko 1:0

Hralo sa v Dunajskej Strede, odveta je na programe v utorok o 11.30 h v rovnakom dejisku.

Belgičania remizovali v príprave v Írsku 0:0

Brazílčania sa mohli ujať vedenia zásluhou Viniciusa Juniora, no pred bránkovou čiarou zachránil Kyle Walker. V 28. minúte musel ísť anglický obranca pre zranenie dole z ihriska. ,aktualizované

Baumgartner po rekordnom góle do siete Slovákov: Senzačné

Skóre v prípravnom dueli so Slovenskom otvoril už v šiestej sekunde a podľa DPA dosiahol najrýchlejší gól v medzištátnom zápase v histórii.

Obert si štartom v základe splnil sen, no mrzel ho rýchly gól

Obert verí, že slovenskí reprezentanti si z prehry zoberú aj pozitíva do ďalšej prípravy na ME.,aktualizované

Slováci prehrali v príprave s Rakúskom 0:2

V šiestom vzájomnom zápase so Slovenskom naklonili Rakúšania bilanciu na svoju stranu, bolo to ich druhé víťazstvo popri troch remízach a jednej prehre.,aktualizované

Eriksson priviedol Liverpool k víťazstvu v zápase legiend proti Ajaxu

Sedemdesiatšesťročný Eriksson sa preslávil ziskom ligových titulov s Laziom Rím v Taliansku, Benficou Lisabon v Portugalsku a IFK Göteborg v rodnom Švédsku, pripomenula agentúra AP.

Slováci nastúpia proti Rakúsku so stopérskou dvojicou Gyömbér - Obert

V útoku budú Tomáš Suslov, Róbert Boženík a Lukáš Haraslín.

Komárno potvrdilo post lídra, naplno bodoval aj Prešov

KFC Komárno - MŠK Žilina B 3:0 (2:0)

Česi zvíťazili v príprave v Nórsku 2:1, úspešná premiéra Hašeka

Kosovo uspelo v Arménsku 1:0, keď sa v 25. minúte presadil Milot Rashica. Bulhari vyhrali nad Tanzániou 1:0. ,aktualizované

Iordanesca trápi malá vyťaženosť hráčov v kluboch: Musia niečo robiť

Veľa sa v uplynulom období hovorilo o Ianisovi Hagim, ktorý ťahal Rumunov v kvalifikácii EURO 2024.

Prípravný zápas Rusko - Paraguaj po teroristickom útoku zrušili

Duel by sa mohol konať neskôr v náhradnom termíne.

Futbalista Beltran skolaboval počas tréningu, zomrel na zástavu srdca

Beltranovi spoluhráči povedali, že Kolumbijčanovi prišlo nevoľno a krátko na to spadol na zem. Kluboví lekári po prvom pokuse o jeho oživenie zavolali záchranku.

UEFA odškodní fanúšikov Liverpoolu za udalosti pred finále 2022

Zlyhania v organizácii mohli podľa správy vyšetrovacej komisie viesť k fatálnym následkom s obeťami na životoch.

Po zápase s Rakúskom nastúpia slovenskí futbalisti v utorok 26. marca o 19.00 h v Osle proti domácemu Nórsku.,aktualizované

Obranca Cash nepomôže Poľsku vo finále play off proti Walesu

Poliaci zdolali v semifinále Estónsko hladko 5:1. Cash nastúpil v úvode druhého polčasu, no už po jedenástich minútach musel striedať.

Prípravný zápas medzi Bosnou a Izraelom zrušili

Bosna ani Izrael vo štvrtok neuspeli v semifinále play off o ME 2024. Bosniaci prehrali s Ukrajinou 1:2, Izraelčania podľahli Islandu 1:4.

Nad štartom Kanea a Hendersona v zápase s Brazíliou visí otáznik

Kane utrpel minulý týždeň v bundesligovom zápase Bayernu Mníchov na pôde Darmstadtu zranenie členka.

Freiburg potvrdil angažovanie trénera Schustera, nahradí Streicha

Tridsaťosemročný Schuster sa ujme kormidla v júli, informovala agentúra DPA.

Ukrajina vybojovala finále baráže EURO 2024 v závere

V semifinále baráže B-vetvy zdolali Bosnu 2:1 a v utorok ich čaká vo Vroclave duel o priamy postup s Islandom. Ten si v Budapešti poradil 4:1 s Izraelom, ktorý hral od 73. minúty v početnej nevýhode.,aktualizované

Pre neočakávané okolnosti zrušili futbalový zápas KĽDR - Japonsko

Ázijská futbalová konfederácia (AFC) rozhodla o jeho zrušení iba niekoľko hodín po tom, ako ho najprv presunula do neutrálneho dejiska.

Začína sa boj o miesta na ME, Slováci i Rakúšania bez viacerých hráčov

Bez viacerých zranených hráčov nastúpi slovenská futbalová reprezentácia na prvý zápas v tomto kalendárnom roku.

Robinha zatkli deň po tom, ako ho odsúdili na 9 rokov za znásilnenie

Robinho svoju vinu popiera a jeho právnici sa ešte plánujú odvolať na najvyšší súd.

USA narazia vo finále Ligy národov CONCACAF na Mexiko

Američania v prvom semifinálovom súboji v Arlingtone zdolali Jamajku 3:1 po predĺžení.

Premier League obvinila Leicester City z porušenia finančnej fair play

Účastník Championship mal porušiť pravidlo ziskovosti a udržateľnosti počas uplynulých troch sezón v najvyššej súťaži.