Futbal

Leicester získal brankára Dannyho Warda z Liverpoolu

S Leicesterom podpísal zmluvu na štyri roky s klauzulou, že Liverpool z jeho následného predaja zinkasuje 20-percent.

UEFA potrestala šéfa AS Rím za kritické komentáre na rozhodcov

Zákaz vojde do platnosti počas prvého stretnutia AS v 18. alebo 19. septembra a potrvá až do konca základných skupín.

Dohrávka 1. kola Michalovce - Žilina sa uskutoční v auguste

Mení sa aj program tímov úspešných v Európskej lige.

Univerzál Lupták novou posilou Spartaka Trnava

Lupták sa so Spartakom dohodol na ročnom kontrakte s opciou. Lukáš je využiteľný v krídelných priestoroch ako pre útočnú, tak i obrannú fázu.

Sorokin potrestá bezpečnostných pracovníkov za chybu vo finále

Alexej Sorokin uviedol, že sa postará, že sa príslušní pracovníci budú hanbiť a budú čeliť disciplinárnym trestom. Vybehli na trávnik v druhom polčase duelu Francúzsko - Chorvátsko.

Kalinič odmietol striebornú medailu preto, lebo nehral v Rusku

Tréner Zlatko Dalič poslal útočníka domov po víťazstve nad Nigériou 2:0 v otváracom zápase Chorvátska na turnaji. Dalič ho chcel nasadiť v druhom polčase, no Kalinič mu odpovedal, že nenastúpi.

V Zlatých Moravciach nezostal kameň na kameni, cieľom záchrana

Počas prípravy odohral FC ViOn deväť prípravných stretnutí s bilanciou 2 víťazstvá, 1 remíza, 6 prehier (skóre 7:19). Novým športovým riaditeľom sa stal Juraj Koprda.

Son Hung-min predĺžil zmluvu s Tottenhamom

Dvadsaťšesťročný kórejský útočník prišiel ku kohútom v roku 2015 z Bayeru Leverkusen. Odvtedy odohral za Spurs 140 zápasov, v ktorých strelil 47 gólov.

Caanen vidí svojho asistenta ako kombináciu Guardiolu a Simeoneho

40-ročného Gattiho si vybral Holanďan za človeka, ktorý bude mať na starosti prípravu mužstva FK Senica na fortunaligové ťaženie.

Valencia prevzal po Carrickovi kapitánsku pásku v Manchestri United

Valencia mal kapitánsku pásku na rukáve už vo viacerých zápasoch minulej sezóny, v ktorých Carrick nehral vinou zdravotných problémov.

Rossoneri uspeli s odvolaním voči vylúčeniu z EL, CAS zrušil trest

Hoci arbitrážny súd v piatok potvrdil verdikt Európskej futbalovej únie o porušení pravidla o vyrovnanosti výdajov a príjmov, samotný trest anuloval a vrátil prípad späť únii.

Nemecký zväz je plný amatérov, odkázal funkcionárom Rummenigge

Legendárnemu útočníkovi Bayernu a reprezentácie NSR sa nepáči ako sa vedenie nemeckého futbalu vyrovnalo s blamážou na MS v Rusku.

Najvyššia futbalová súťaž bude opäť na obrazovkách RTVS

RTVS prinesie každé hracie kolo jeden duel spravidla v sobotu. Od úvodných kôl prinesie výrazné graficko-informačné prvky, ako je napríklad vzdialenosť lopty od brány pri priamom kope.

Neymar odmietol špekulácie o odchode z PSG do Realu Madrid

Nemyar má zmluvu s Parížom až do roku 2022 a nie je v nej zakotvená žiadna výkupná klauzula. Real Madrid nedávno dementoval informáciu, že ponúkol PSG 310 miliónov eur za prestup Neymara.

MFK Skalica vstupuje do novej sezóny s novým trénerom

V predchádzajúcich dvoch sezónach Záhorákom len tesne unikol postup do najvyššej súťaže.

Kamenár bude chytať za Mladú Boleslav

Tridsaťjedenročný Kamenár predtým odchytal za Mladú Boleslav dva prípravné zápasy počas sústredenia v Rakúsku.

Kouč Trenčanov Moniz zdvihol varovný prst, podľa neho mali ukázať viac

O postupe Trenčanov nebolo veľa pochybností vzhľadom na hru v odvete. Súperovi, ktorý hral nečakane defenzívne, nepožičali veľa loptu, držali ho od vlastnej polovice, ale nepremieňali svoje šance.

FORTUNA LIGA: V 26. ročníku ligy chce Slovan double

Únia ligových klubov (ÚLK) dúfa v nárast návštevnosti, pred novou sezónou predstavila viacero projektov na zvýšenie atraktivity súťaže.

EURÓPSKA LIGA: Vavro zabezpečil postup FC Kodaň do druhého predkola

Desať minút pred koncom odvety dal D. Vavro z pokutového kopu jediný gól domácich a zabezpečil postupovú remízu 1:1 s fínskym Kuopion Palloseura.