Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Kucka s Janovom dobyli Veronu, Hamšík s dvoma gólmi

Marek Hamšík sa teší z gólu. Foto: TASR/AP

Majster a líder tabuľky Juventus Turín vyhral nad Palerom 2:0.

Rím 26. októbra (TASR) – Slovenský reprezentant Marek Hamšík dvoma gólmi v nedeľňajšom zápase 8. kola talianskej Serie A pomohol k domácemu triumfu SSC Neapol nad Hellasom Verona 6:2. Hetrikom sa v drese súpera Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA 2014/2015 blysol Gonzalo Higuain.

Majster a líder tabuľky Juventus Turín vyhral nad Palerom 2:0. V Turíne v 32. minúte našla presná prihrávka argentínskeho útočníka Carlosa Teveza nabiehajúceho Artura Vidala a ten strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. V druhom polčase po rohu zvýšil na 2:0 Španiel Fernando Llorente a pripísal si premiérový presný zásah v najvyššej súťaži. "Stará dáma" má na konte sedem výhier a jednu remízu a na čele tabuľky 22 bodov.

Útočník Juventusu Fernando Llorente (vľavo) a Zouhair Feddal z Palerma v 8. kole talianskej Serie A 26. októbra 2014 v Turíne.
Z výhry sa tešil aj FC Janov s Jurajom Kuckom po triumfe na ihrisku Chieva Verona 2:1. V drese hostí hral do 78. minúty slovenský stredopoliar Kucka, ktorý videl po polhodine hry po súboji s fínskym stredopoliarom Perparim Hetemajom žltú kartu.