Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Švajčiarske futbalistky zdolali Ekvádor 10:1, Hummová s hetrikom

Fabienne Hummová skóruje počas zápasu 12. júna 2015 Foto: TASR/AP

Hummová na tri góly v úvode druhého polčasu potrebovala len päť minút.

Vancouver 13. júna (TASR) - Švajčiarske futbalistky dosiahli na MS v Kanade rekordné víťazstvo. V piatkovom zápase C-skupiny zdolali Ekvádor vysoko 10:1 a dosiahli prvý triumf na turnaji.

Hetrikmi sa blysla dvojica Fabienne Hummová, Ramona Bachmannová. Prvá menovaná na tri góly v úvode druhého polčasu potrebovala len päť minút. Ide o najrýchlejší hetrik v histórii ženských MS.

Líder C-skupiny z Japonska nezaváhal proti Kamerunu a zvíťazil 2:1. Hráčky z krajiny vychádzajúceho slnka rozhodli o triumfe už v úvode, keď po góloch Samešimovej a Sugasawovej viedli po 17 minútach hry 2:0.

V D-skupine Američanky bezgólovo remizovali so Švédkami a Austrálčanky po dvoch presných zásahoch Simonovej zdolali Nigériu 2:0.

MS žien - výsledky

C-skupina

Japonsko - Kamerun 2:1 (2:0)
Góly: 6. Samešimová, 17. Sugasawová - 90. Nchoutová

Švajčiarsko - Ekvádor 10:1 (2:0)

Góly: 47., 49. a 52. Hummová, 60., 61. a 81. Bachmannová, 24. a 71. Ponceová (oba vlastné), 45.+ Aigbogunová, 76. Moserová - 76. Ponceová (z 11 m)