Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Liverpol zdolal Brighton 2:1 v 30. kole PL, rozhodol Salah

Virgil van Dijk z Liverpoolu vľavo a Jarell Quansah z Liverpoolu oslavujú víťazstvo na futbalovom zápase anglickej Premier League medzi Liverpoolom a Brightonom a Hoveom na štadióne Anfield v anglickom Liverpoole v nedeľu 31. marca 2024. Foto: TASR/AP

Londýn 31. marca (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v 30. kole anglickej Premier League na domácom ihrisku nad Brighton & Hove Albion 2:1. "The Reds" patrí v neúplne tabuľke 1. miesto pred prenasledovateľmi Arsenalom Londýn a Manchestrom City, ich vzájomný súboj mal výkop o 17.30 h.

Brighton poslal už v 2. minúte do vedenia Danny Welbeck, no favorit ešte do prestávky vyrovnal zásluhou Luisa Diaza. Triumf pre domácich zariadil v 65. minúte Mohamed Salah.