Hráči Herthy Berlín majú za sebou smolný zápas

Na snímke vľavo slovenský hráč Herthy Ondrej Duda padá v súboji o loptu s hráčom Borussie Diallom v zápase 26. kola nemeckej Bundesligy Hertha BSC Berlín - Birussia Dortmund v Berlíne 16. marca 2019. Foto: FOTO TASR/AP

Slovenský stredopoliar Ondrej Duda hral do 87. minúte, jeho reprezentačný kolega Peter Pekarík nebol ani na lavičke náhradníkov.

Berlín 16. marca (TASR) - Futbalisti Schalke 04 Gelsenkrichen podľahli v sobotňajšom zápase 26. kola nemeckej I. bundesligy na vlastnom ihrisku hráčom Lipska 0:1. Domáci prehrali v lige štvrtýkrát za sebou a v tabuľke sú na 15. mieste o tri body pred Stuttgartom, ktorý iba remizoval s Hoffenheimom 1:1. Pri víťazstve Wolfsburgu nad Düsseldorfom 5:2 sa blysol hetrikom Wout Weghorst.

Smolný zápas majú za sebou hráči Herthy Berlín, ktorí doma viedli po prvom polčase nad Borussiou Dortmund 2:1, ale napokon nezískali ani bod. Víťazstvo na stranu hostí strhol v nadstavenom čase zápasu Marco Reus. Slovenský stredopoliar Ondrej Duda hral do 87. minúte, jeho reprezentačný kolega Peter Pekarík nebol ani na lavičke náhradníkov.