Majstrovský Manchester City prehral, Liverpool remizoval

Diafra Sakho (15) z Manchestru City strieľa gól brankárovi Joeovi Hartovi z Manchestru City počas zápasu 9. kola anglickej futbalovej Premier League 25. októbra 2014 v Londýne. Foto: TASR/AP

Skóre súboja otvoril v 21. minúte francúzsky stredopoliar Morgan Amalfitano, ktorý zasunul loptu do prázdnej brány po peknej prihrávke Ennera Valenciu.

Londýn 25. októbra (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 9. kola anglickej futbalovej Premier League prehral majstrovský Manchester City na štadióne londýnskeho West Ham United 1:2.

Skóre súboja otvoril v 21. minúte francúzsky stredopoliar Morgan Amalfitano, ktorý zasunul loptu do prázdnej brány po peknej prihrávke Ennera Valenciu. V 75. minúte po ďalšom ideálnom centri Aarona Cresswella dostal domácich hlavou do dvojgólového vedenia Diafra Sakho. Hostia vzápätí znížili vďaka Davidovi Silvovi. "Kladivári" napokon triumf uhájili a v tabuľke sú na 4. mieste so 16 bodmi. Druhý Manchester City má o bod viac a na vedúcu Chelsea, ktorá má o zápas menej, stráca 5 bodov.

FC Liverpool, v základnej zostave s Martinom Škrtelom len remizoval s Hull City na Anfield Road 0:0. Londýnsky Arsenal si odváža po víťazstve 2:0 tri body z ihriska Sunderlandu, keď oba góly "kanonierov" streli Čiľan Alexis Sanchez. Aspoň bod pre West Bromwich Albion v súboji s Crystal Palace zachránil úspešným premenením pokutového kopu v nadstavenom čase Saido Berahino. Po minulotýždňovom triumfe nad Sunderlandom 8:0 zvíťazil Southampton nad Stoke City 1:0 zásluhou Sadia Maneho, ale naďalej si udržuje prekvapujúce 2. miesto v tabuľke Premier League.