Manchester United nestačil na Stoke City a prehral

Hráč Manchester United Michael Carrick (vľavo) a hráč Stoke City Charlie Adam (druhý zľava). Foto: TASR/AP

Na strane "červených diablov" sa strelecky presadil tesne po zmene strán iba holandský kanonier Robin van Persie.

Londýn 1. februára (TASR) - Futbalisti West Hamu United zvíťazili v sobotňajšom dueli 24. kola anglickej Premier League nad Swansea City 2:0. Napriek tomu, že od 59. minúty hrali bez vylúčeného Andyho Carrolla, dotiahli domáci zápas do víťazného konca po viac ako dvoch mesiacoch.

Pod triumf "kladivárov" sa dvomi gólmi podpísal Kevin Nolan ešte v prvom polčase. Ziskom troch bodov sa tak londýnsky klub dostal v tabuľke nad zónu zostupu, keď mu patrí momentálne 17. priečka s 22 bodmi.

V ďalšom stretnutí prehral Manchester United na ihrisku Stoke City tesne 1:2. Hrdinom domácich sa stal dvojgólový stredopoliar Charlie Adam. Na strane "červených diablov" sa strelecky presadil tesne po zmene strán iba holandský kanonier Robin van Persie.

Po štyroch prehrách sa z triumfu tešil Cardiff City, ktorému sa dvomi zlepenými gólmi podarilo otočiť duel s Norwichom (2:1). Stále sa však drží v zóne zostupu, s 21 bodmi je na 19. mieste.