Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Francesco Totti odohral 600. duel v talianskej lige

Francesco Totti Foto: TASR/AP

Utočník Francesco Totti nastúpil ako striedajúci hráč v domácom drese v 59. minúte na svoj jubilejný 600. zápas v talianskej lige.

Rím 8. mája (TASR) - Futbalisti AS Rím si udržali šancu na zisk druhého miesta v tabuľke Serie A a priamy postup do skupinovej fázy budúcej sezóny Ligy majstrov. V nedeľu vyhrali doma v dueli 37. kola nad Chievom hladko 3:0 a na druhom mieste majú na Neapol náskok jedného bodu, ale o zápas viac.

Utočník Francesco Totti nastúpil ako striedajúci hráč v domácom drese v 59. minúte na svoj jubilejný 600. zápas v talianskej lige. Iba na lavičke AS presedel celý zápas slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Sassuolo zvíťazilo na pôde Frosinone tesne 1:0 a poskočilo na šiestu priečku tabuľky. Domáci tím ostal na predposlednom mieste a definitívne zostúpil do Serie B. Jedno kolo pred koncom súťaže má na konte 31 bodov a na záchranu stráca nedostihnuteľných päť. Prehru zaznamenali aj hráči osemnásteho Carpi, ktorí na vlastnom štadióne podľahli Laziu Rím 1:3. Smoliarom zápasu bol domáci útočník Jerry Uche Mbakogu, ktorý síce strelil jeden gól, no predtým nepremenil dve jedenástky. Carpi sa v poslednom kole na diaľku pobije o záchranu so sedemnástym Palermom. To v nedeľu remizovalo s Fiorentinou 0:0 a na konte má o jeden bod viac.

V mestskom derby zvíťazil Janov CFC na pôde Sampdorie 3:0. V drese domácich presedeli zápas na lavičke náhradníkov slovenskí futbalisti Dávid Ivan a Milan Škriniar.

Serie A - 37. kolo:
AS Rím – Chievo Verona 3:0 (2:0)

Góly: 18. Nainggolan, 39. Rüdiger, 85. Pjanič

Atalanta Bergamo - Udinese 1:1 (1:1)
Góly: 19. Bellini (z 11m) - 10. Zapata

Carpi - Lazio Rím 1:3 (0:2)
Góly: 84. Mbakogu - 23. Biševac, 32. Candreva, 73. Klose, ČK: 83. Biglia, 90. Dordevič

Fiorentina - Palermo 0:0

Frosinone - Sassuolo 0:1 (0:0)

Gól: 85. Politano

Sampdoria Janov - Janov CFC 0:3 (0:2)
Góly: 3. Pavoletti, 26. a 74. Suso