Utorok 21. máj 2024Meniny má Zina

Dzagojev je pripravený nastúpiť vo štvrťfinále na MS proti Chorvátsku

Futbalista Ruska Alan Dzagojev sa drží za zadný sval na nohe v otváracom zápase 21. majstrovstiev sveta vo futbale Rusko - Saudská Arábia na štadióne Lužniki v Moskve 14. júna 2018. Foto: TASR/AP

Alan Dzagojev sa zranil v prvom polčase otváracieho duelu šampionátu proti Saudskej Arábii (5:0).

Moskva 5. júla (TASR) - Ruský futbalový stredopoliar Alan Dzagojev sa zotavil zo zranenia zadného stehenného svalu a je pripravený nastúpiť v sobotňajšom štvrťfinále MS 2018 proti Chorvátsku. Dzagojev sa zranil v prvom polčase otváracieho duelu šampionátu proti Saudskej Arábii (5:0).

"Mal som problémy nielen so zadným stehenným svalom. Trápili ma aj bolesti chrbta, tie sú však minulosť a už trénujem s mužstvom. Ak mi dá tréner Stanislav Čerčesov šancu, som pripravený nastúpiť," citovala hráča CSKA Moskva agentúra DPA.

Dzagojeva veľmi dobre nahradil Denis Čeryšev, ktorý strelil tri góly a v osemfinále proti Španielsku premenil v rozstrele rozhodujúcu jedenástku.