Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Buffon si zranil koleno. Opustil taliansku reprezentáciu

kapitán talianskej reprezentácie Gianluigi Buffon Foto: TASR/AP

Brankár talianskej reprezentácie utrpel zranenie pravého kolena v piatkovom stretnutí kvalifikácie EURO 2016 proti Chorvátsku.

Rím 13. júna (TASR) - Brankár Gianluigi Buffon opustil káder talianskej futbalovej reprezentácie. Ako informuje agentúra AP, v piatkovom stretnutí kvalifikácie EURO 2016 proti Chorvátsku (1:1) utrpel zranenie pravého kolena.

Kapitán "Azzurri" nedokončil duel a tréner Antonio Conte ho musel ešte v polčase vystriedať. Pri úvodnom góle totiž utrpel zranenie a ďalšie minúty odchytal s desiatimi stehmi na pravom kolene. Salvatore Sirigu, ktorý vystriedal v bráne Buffona, by mal od úvodu nastúpiť aj v utorňajšom prípravnom stretnutí proti Portugalsku v Ženeve. Do tímu by sa mohol vrátiť aj stredopoliar Daniele De Rossi, ktorý absentoval v piatok pre drobné zdravotné problémy.