Brazília a Mali po jedenástkových rozstreloch prvými semifinalistami

Hráči Mali sa tešia z výhry 14. júna 2015 Foto: TASR/AP

Aj Afričania si postup vystrieľali až v záverečnom rozstrele.

Wellington 14. júna (TASR) - V semifinále futbalových MS hráčov do 20 rokov na Novom Zélande sa predstavia až dva africké tímy. Postup medzi najlepšiu štvorku si v nedeľňajších štvrťfinálových dueloch vybojovali Mali a Senegal, okrem nich aj Brazília a Srbsko.

Až tri mužstvá si postup vystrieľali v záverečnom jedenástkovom rozstrele. Päťnásobní svetoví šampióni tejto vekovej kategórie Brazílčania zdolali v Hamiltone rovesníkov z Portugalska na strely zo značky pokutového kopu 3:1 po tom, čo sa v riadnom hracom čase i po predĺžení skončil súboj bezgólovou remízou. Futbalisti Mali hrali po 120 minútach s Nemcami nerozhodne 1:1, na jedenástky potom vyhrali 4:3. Najdlhší rozstrel videli diváci v Aucklande, kde o postupe Srbska cez USA rozhodla až deviata séria, v ktorej neuspel Requejo a na druhej strane premenil svoj pokus Maksimovič. Jediným tímom, ktorý si vo štvrťfinále vykopal postup v riadnom hracom čase, bol Senegal. Vo Wellingtone zdolal Uzbekistan gólom Thiama z 77. minúty.

MS hráčov do 20 rokov

štvrťfinále
/Hamilton/

Brazília - Portugalsko 0:0 po predĺžení (0:0, 0:0), 3:1 na strely zo značky pok. kopu