Futbal

LIGA MAJSTROV: Bayern Mníchov nestačil v 1. semifinále na Real Madrid

Domáci Joshua síce otvoril skóre v 28. minúte, no vďaka gólom Marcela a striedajúceho Asensia sa dvojnásobný obhajca trofeje priblížil k tretej finálovej účasti za sebou.

Bayern s Realom po 1. polčase remizuje, skórovali Kimmich a Marcelo

Odveta je na programe v utorok 1. mája v Madride.

Tréner Nemecka Löw počíta na šampionát aj s Neuerom

Úradujúci majstri sveta sa na mundiale v základnej F-skupine stretnú s Mexikom, Švédskom a Kórejskou republikou.

Oxlade-Chamberlain pre zranenie vynechá futbalové MS v Rusku

Stredopoliar FC Liverpool utrpel v utorňajšom úvodnom semifinále Ligy majstrov 2017/18 proti AS Rím (5:2) zranenie kolena.

Spartak Moskva a Zenit Petrohrad dostali pokutu za rasizmus fanúšikov

Priaznivci Spartaka urážali napodobňovaním zvukov opíc hráča tímu FC Tosno Nuna Rochu a prívrženci Zenitu skandovali nacistické heslo počas ligového duelu.

Wenger ešte nevie, čo bude robiť, ale chce pokračovať v práci

Wenger na stredajšej tlačovej konferencii pred semifinále Európskej ligy UEFA 2017/18 proti Atleticu Madrid naznačil, že rozlúčka s Arsenalom rok pred vypršaním zmluvy nebola celkom jeho rozhodnutím.

Pohárové futbalové derby Fenerbahce - Besiktas dohrajú 3. mája

Stretnutie poznačené výtržnosťami museli minulý týždeň prerušiť za stavu 0:0 po tom, čo trénera Besiktasu Senola Günesa zasiahol do hlavy hodený predmet a ranu mu museli zašiť v nemocnici.

Polícia zatkla dvoch Rimanov, ktorí napadli fanúšika FC Liverpool

Päťdesiattriročný muž je po útoku v kritickom stave.

Courtois podá žalobu na Wilmotsa pre urážku na cti a ohováranie

Wilmots v rozhovore pre beIN Sports uviedol, že disponuje informáciami od žurnalistov, podľa ktorých im Thierry Courtois pred zápasom na EURO 2016 prezradil informáciu o zložení základnej jedenástky.

LIGA MAJSTROV: Klopp po triumfe: Takmer 80 minút sme hrali perfektne

Ak chcú futbalisti AS Rím pomýšľať na účasť v kyjevskom finále, musia zopakovať husársky kúsok zo štvrťfinále proti Barcelone a 2. mája na Stadio Olimpico zmazať trojgólové manko.

V stredu duel gigantov Bayern-Real, Müller: Sme hladní a sebavedomí

Vzájomná bilancia je vzácne vyrovnaná. Úradujúci dvojnásobný obhajca zo Španielska vyhral rovnako ako rekordný nemecký majster 11-krát, dvakrát sa zrodila remíza.

LIGA MAJSTROV: Liverpool zdolal v semifinálovej prestrelke AS Rím

V pikantnom dueli proti bývalému klubu exceloval domáci útočník Salah. V prvom polčase zaznamenal dva presné zásahy Liverpoolu, v druhom dejstve potom prihral na góly Sadiovi Manemu a Firminovi.

FIFA povolila Jeremenkovi štart na MS 2018 za Rusko

Jeremenko reprezentoval Fínsko len v mládežníckych kategóriách a FIFA mu tak umožnila hrať za zbornú. Tá sa v A-skupine domácich MS stretne so Saudskou Arábiou, Egyptom a Uruguajom.

Udinese prepustilo trénera Odda, nahradil ho Tudor

Oddo prišiel do klubu v novembri, keď na lavičke vystriedal Luigiho Delneriho. Spočiatku sa mu darilo, vyhral prvých päť ligových stretnutí v rade vrátane víťazstva nad Interom Miláno 3:1.

,aktualizované

Wilmots obvinil Courtoisovho otca z prezradenia zostavy novinárom

Bývalý tréner belgickej reprezentácie uviedol, že disponuje informáciami, podľa ktorých Thierry Courtois pred zápasom na EURO 2016 prezradil cennú informáciu o zložení základnej jedenástky.

Na júnovú exhibíciu Rosického prídu svetové hviezdy. A možno aj Wenger

Rosický v decembri ukončil kariéru, s ktorou sa oficiálne rozlúči v sprievode bývalých klubových i reprezentačných spoluhráčov.

Vo veku 70 rokov zomrel bývalý reprezentant a kouč Francúzska Michel

V roku 1984 priviedol ako tréner Francúzsko k zlatu na OH v Los Angeles, kde vo finále zdolalo Brazíliu.

Forsberg z Lipska za úder do tváre dostal suspendáciu na 3 mesiace

Švédsky reprezentant pyká za úder rukou do tváre protihráča Floriana Grillitscha, ktorý musel po zákroku v 47. minúte predčasne odísť z ihriska.