Ekonomika

Aktivita na private equity trhoch je najvyššia za posledné tri roky

Aj vďaka pozitívnym očakávaniam sa až 69 % oslovených private equity firiem plánuje v najbližších mesiacoch naďalej zameriavať na nové investície.

Automobilky v USA ostro kritizovali Trumpom avizované clá na dovoz áut

Podľa automobiliek neexistuje žiadny dôkaz, že dovoz áut ohrozuje národnú bezpečnosť a že clá by v skutočnosti poškodili ekonomickú bezpečnosť USA.

Malí a strední farmári zakladajú združenie na obhajobu ich záujmov

Predstavitelia iniciatívy potvrdili, že ich protestná akcia v Bratislave, kam nespokojní farmári v júni prišli na traktoroch, je len prerušená.

DPB chýba zhruba 50 vodičov, zamestná preto šoférov z Ukrajiny

Zložitá dopravná situácia a viaceré dopravné projekty v hlavnom meste ešte viac zvyšujú potrebu nových vodičov. O toto povolanie však nie na Slovensku až taký záujem.,aktualizované 

Bulhari zarazili Kellnerovu expanziu, nesmie kúpiť Nova Broadcasting

PPF ovládaná najbohatším Čechom Petrom Kellnerom sa na predaji mediálnej skupiny dohodla so švédskou spoločnosťou Modern Times Group. Teraz však podľa serveru lidovky.cz predaj padol.

V USA rastie odpor proti clám na dovoz áut, ktoré avizoval D. Trump

Podľa Wall Street Journal je hrozba zavedenia ciel na dovoz áut snahou o vynútenie si ústupkov v obchodnom spore s EÚ.

Airbus získal vo Farnborough objednávky na vyše 431 lietadiel

Väčšina objednávok pripadá na 364 strojov so stredným doletom modelových radov A220 a A320, uviedol riaditeľ predaja spoločnosti Eric Schulz.

Dovozné ceny v ČR v máji opäť klesli, tempo poklesu sa však zmiernilo

Podľa ČSÚ klesli dovozné ceny v Česku v máji medziročne o 2,3 %. Tempo rastu sa tak výrazne spomalilo, keď v apríli pokles predstavoval 5,3 %.

Počet žiadostí o podporu v USA klesol na minimum za vyše 48,5 roka

Počet nových žiadostí o podporu v USA sa v týždni skončenom 14. júla na sezónne upravenej báze znížil o 8000 na 207.000 z 215.000 v týždni predtým, uviedlo americké ministerstvo práce.

Tabakový koncern Philip Morris zvýšil zisk takmer o štvrtinu

Čistý zisk predajcu cigariet Marlboro a iných značiek mimo USA dosiahol v 2. kvartáli 2,20 miliardy USD (1,89 miliardy eur). V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka ide o rast 23,6 %.

Podľa veľvyslanca Ukrajiny železničná doprava z Číny do EÚ rastie

Ukrajina očakáva, že sa zvýši na 500 vlakov ročne, povedal veľvyslanec Muška. Výstavba logistických centier a obsluha tejto trate zvýši úlohy SR a Ukrajiny aj príjmy do rozpočtu, zdôraznil.

Znížil sa počet dávok v nezamestnanosti

Dávka v nezamestnanosti slúži na zabezpečenie príjmu poistenca v dôsledku nezamestnanosti a po splnení zákonných podmienok je vyplácaná zo základného fondu poistenia v nezamestnanosti.

Slovensko.Digital bude nákupy štátnych IT systémov hodnotiť po novom

Ministerstvá pripravujú nákupy nových IT projektov z eurofondov. Schválených bolo už viac ako 10 projektov v celkovej hodnote vyše 200 miliónov eur, ku ktorým sa aktuálne pripravujú súťaže. ,aktualizované 

Rekonštrukčné práce v strednom hrade na Bojnickom zámku sa predĺžia

SNM totiž plánuje vypovedať zmluvu s dodávateľom prác.

Írska ekonomika v 1. kvartáli klesla o 0,6 %

Podľa štatistického úradu zaznamenala írska ekonomika v období od januára do konca marca oproti predchádzajúcemu štvrťroku pokles o 0,6 %. Vo 4. kvartáli minulého roka vzrástla o 2,8 %.

Commerzbank a ICBC sú partneri pri podpore projektov Hodvábnej cesty

Iniciatíva Belt and Road je rozsiahly čínsky investičný program, ktorého cieľom je rozšírenie námorných trás a pozemných infraštruktúr spájajúcich Čínu s Áziou, Afrikou a Európou.

Francúzi varovali Belgičanov, že nákup F-35 ich vyradí z projektu SCAF

Belgická federálna vláda nastavila strop kúpnej ceny pre 34 nových stíhačiek na 3,6 miliardy eur. O výbere nových lietadiel pre ozbrojené sily má rozhodnúť do konca júla.

Nezamestnanosť v Holandsku sa aj v júni udržala pod 4 %

Miera nezamestnanosti upravená o sezónne vplyvy dosiahla v Holandsku minulý mesiac 3,9 %. Pod 4 % sa tak drží od marca.

KOSIT WEST chce likvidovať odpad v priemyselnom parku v Nitre

Nová prevádzka by mala byť jednou z ôsmich prevádzok umiestnených v prenajatých priestoroch v novopostavenej hale Prologis Park Nitra v priemyselnom parku.

Automobilka Kia vyrobila v prvom polroku viac ako 170.000 áut

Modely Kia Sportage, Ceed a Venga v prvom polroku 2018 najčastejšie exportovali do Ruska, Veľkej Británie a Talianska. Na slovenskom trhu zostalo stabilne asi 1,5 % vyrobených vozidiel.