Ekonomika

Tokijská prokuratúra obvinila Olympus z účtových podvodov

Šiestim obvineným z vedenia firmy, ak ich odsúdia, hrozí desať rokov za mrežami.

Tatravagónka žiada investičný stimul,vytvoriť chce 350 miest

Vybudovanie podniku na výrobu odliatkov pre železničný priemysel v obci Prakovce si vyžiada investíciu za 5 miliónov eur, ďalších 15 miliónov eur do obstarania technológií a rekonštrukcie.

Lehman Brothers vystupuje spod ochrany, začne splácať dlhy

Bankrot Lehman Brothers bol jedným z najkomplikovanejších v americkej histórii.

Gazprom rokuje o napojení Británie na plynovod Severný prúd

Prípadné predĺženie Severného prúdu do Británie by si síce vyžiadalo veľké investície , ale ruský štátny monopol sa už dlhodobo snaží expandovať na britský trh.

ČNB: Český bankový sektor odolá aj trojročnej dlhovej kríze

České banky by ustáli aj taký hospodársky šok, ktorý by viedol k výrazne väčšiemu prepadu ekonomiky ako v roku 2009, uvádza sa to vo výsledkoch testov Českej národnej banky

Troch manažérov Porsche obvinili z úverového podvodu

Obvinenia sa týkajú úveru vo výške 10 miliárd eur, ktoré mala automobilka splatiť do marca 2009.

Neriadeným krachom Grécka príde eurozóna o vyše bilión eur

Analytici sa domnievajú, že cieľom dôvernej správy IIF je vystrašiť investorov a primäť ich, aby sa podieľali na záchrane Grécka.

Na daniarov bude dočasne dohliadať monitorovací výbor

Členmi monitorovacieho výboru majú byť - Jozef Kollár (SaS), Ondrej Matej (SDKÚ-DS), Anton Marcinčin (KDH), Ján Počiatek (Smer-SD) a Ivan Švejna (Most-Híd).,aktualizované 

Cargo zaplatí 2,49 mil. eur, zneužilo monopolné postavenie

Cargo podľa PMÚ zneužil svojej postavenie v rokoch 2004 a 2005 tým, že vypovedal dohody o cene so zasielateľskými spoločnosťami.

General Motors vstúpil do Peugeotu, získal 7% podiel

Obe spoločnosti minulý týždeň informovali, že vytvoria alianciu, ktorá sa bude zaoberať predajom, výskumom a vývojom vozidiel.

Mikloš si je istý, že boli lepší ako vláda Roberta Fica

Za 1,5 roka Radičovej vlády vzniklo totiž na Slovensku 55.000 nových pracovných príležitostí. Mikloš tiež pripomenul čísla štatistikov o minuloročnom raste zamestnanosti, no priznal aj pokles platov.

Mikloš sa obhajuje, že vymyslel lepší dohľad nad FS SR

Na fungovanie FS SR tak dohliadne monitorovací výbor zložený z vybraných piatich členov Výboru NR SR pre financie a rozpočet. ,aktualizované 

Mikloš odhaduje rýchlejší rast ekonomiky

Zároveň pripustil, že pri pozitívnom vývoji ekonomiky by mohol deficit verejných financií v tomto roku dosiahnuť aj menej ako plánovaných 4,6 %.

Mladí budú mať možnosť nájsť si prácu na pracovnom veľtrhu

Pracovný veľtrh NDK sa v roku 2012 po druhý raz presunie aj do metropoly východného Slovenska. Uskutoční sa 22. marca 2012 v priestoroch Hotela Centrum (Dom techniky ZSVTS) v Košiciach.

Slováci vlani zarábali v priemere o 1,6% menej

Pre vyšší prírastok spotrebiteľských cien v porovnaní s rastom nominálnej mzdy sa reálna mzda znížila aj v poslednom štvrťroku 2011, a to medziročne o 3,8 %. Informuje o tom Štatistický úrad (ŠÚ) SR.,aktualizované 

Slovensko v tomto roku nečaká optimistický ekonomický rast

"Ukazovatele, ktoré sú dnes k dispozícii, naznačujú pokles, takže nejaký extra zázrak sa v roku 2012 nekoná," povedal Bernadič. s tým, že ťahúňom slovenskej ekonomiky je jednoznačne čistý export.