Ekonomika

Nezamestnanosť v Grécku porástla na 21%

Podľa najnovších údajov Helénskeho štatistického úradu sa miera nezamestnanosti v zadlženej krajine v decembri 2011 zvýšila na 21 % z novembrových 20,9 %.

V Bratislave sa začali Národné dni kariéry

Už po 17-krát sa študenti a absolventi vysokých škôl môžu oboznámiť s ponukou na zamestnanie od firiem rôzneho zamerania.

Za vlády Radičovej pribudlo 50-tisíc pracovných miest, tvrdí Mihál

"Za vlády Ivety Radičovej doteraz pribudlo 50.000 pracujúcich ľudí. Je faktom, že na druhej strane narástol aj počet nezamestnaných, ale bolo ich menej ako za vlády Fica," konštatoval Mihál.

Ropná spoločnosť Shell čoskoro zastaví dovoz ropy z Iránu

Hovorca spoločnosti potvrdil vyjadrenia šéfa firmy Petra Vosera, ktorý na stredajšej (7. 3.) konferencii v Houstone naznačil, že spoločnosť čoskoro dovoz z Iránu zastaví.

Nemecký priemysel v januári išiel hore o 1,6 percenta

Podľa najnovších údajov ministerstva hospodárstva výkon nemeckého priemyslu v prvom mesiaci tohto roka vzrástol o 1,6 % oproti decembru 2011, keď sa znížil o revidovaných 2,6 %.

Air France-KLM zaznamenali za vlaňajšok stratu, na vine sú ceny ropy

Air France-KLM informovala, že jej čistá strata za rok 2011 dosiahla 809 miliónov eur.

Slovenský priemysel v januári rástol, potiahla ho energetika

V raste pokračovala aj samotná priemyselná výroba. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom vzrástla o 1,5 %, v porovnaní s predchádzajúcim rokom bola vyššia o 3,0 %.

Juraj Miškov tvrdí, že Robert Fico o SPP klamal a žiada ospravedlnenie

"Predseda strany Smer-SD Robert Fico ma verejne a nepravdivo obvinil zo snahy podporiť presun aktív tranzitného plynovodu z SPP na dcérsku spoločnosť Eustream," povedal Miškov.

Slovenskí hydinári neodporúčajú kupovať poľskú hydinu

Upozornenie pre spotrebiteľov prišlo zo strany ÚHS v súvislosti s informáciami o tom, že poľské potravinárske výrobky boli solené posypovou nepotravinárskou soľou.

Zisk Slovenských elektrární sa vlani zvýšil takmer o 12% na 806 mil. €

Ako dnes uviedol v Ríme šéf skupiny Fulvio Conti, v tomto roku očakáva udržanie hospodárenia na rovnakej úrovni, pričom v priebehu ďalších dvoch rokov by sa mal dostať až na hranicu 900 miliónov eur.

U.S.Steel Košice plánuje prepúšťať

„Môžeme potvrdiť, že sme s našimi partnermi v odboroch hovorili o ohlásení prepúšťania. Na úrade prace sme oznámili prepustenie 26 zamestnancov z nasej dcérskej spoločnosti Refrako,“ uviedol Bača.

Počet Čechov bez práce sa zvýšil, nezamestnanosť stúpla na 9,2%

Úrady v Česku registrovali v druhom mesiaci tohto roka takmer 542.000 nezamestnaných. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa ich počet vo februári zvýšil o 7500 ľudí.

Skupina Enel dosiahla vlani čistý zisk takmer 4,15 mld. eur

"Za rok 2011 naša skupina dosiahla veľmi uspokojivé výsledky, a to aj napriek nutnosti pracovať v nepriaznivom ekonomickom prostredí," konštatoval generálny riaditeľ Enelu Fulvio Conti.

Na refinancovaní hypotéky môže záujemca zarobiť

Pri refinancovaním hypotéky môže klient získať tak nižšiu úrokovú sadzbu, rôzne benefity, predĺžiť si splatnosť s cieľom zníženia splátky a podobne.

Ceny ropy mierne rástli, trhy čakajú ako dopadne Grécko

Neistota, ako sa vyvinie situácia okolo procesu výmeny dlhopisov, ktorého termín sa končí dnes večer, trvá ďalej. To znamená, že trhy čaká buď výrazný pokles, alebo rast.

Forbes: Najbohatším človekom sveta zostáva Mexičan Carlos Slim

Hodnota majetku C: Slima sa odhaduje v prepočte na takmer 52,5 miliardy eur.

Očakávaný zisk z PPC je 113 mil. eur, tvrdí Penta

Finančná skupina vyvracia tvrdenia ministra vnútra Daniela Lipšica , ktorý uviedol , že zisk z investície do Paraplynového cyklu bol 500 miliónov eur.

Fico chce, aby SPP zrušilo valné zhromaždenie

Najsilnejšia Smer-SD sa obáva prevodu SPP na jeho dcérsku spoločnosť Eustream.To však odmieta ako minister hospodárstva tak aj samotné SPP.

Na výmene gréckych dlhopisov potvrdilo účasť už 30 bánk

To je podľa Inštitútu pre medzinárodné financie 39,3 % z dlhu Atén , ktorý je v rukách súkromných investorov.

Štáty EÚ dodali predvlani Grécku zbrane za vyše miliardu eur

Zníženie výdavkov na armádu je zároveň jednou z podmienok druhého záchranného úveru vo výške 130 miliárd eur.