Ekonomika

PRIESKUM: Približne 70 percent Slovákov je spokojných s prijatím eura

Nájdu sa však aj takí, ktorí by sa vrátili k slovenskej korune. Paradoxne, ide väčšinou o mladých ľudí.

Dôvera amerických spotrebiteľov v júli nečakane klesla

Podľa predbežných výsledkov priesku mu sa index spotrebiteľskej dôvery v USA v júli znížil na 97,1 bodu z júnových 98,2 bodu.

Počet Nemcov, ktorí by chceli pracovať viac a dlhšie, klesá

Takmer 5,1 milióna ľudí vo veku od 15 do 74 rokov uviedlo, že by minulý rok radi odpracovali viac hodín.

Rast spotrebiteľských cien v Poľsku sa zrýchlil viac ako sa čakalo

Z najnovších štatistík vyplýva, že spotrebiteľské ceny v susednej krajine vzrástli v júni medziročne o 2 % po májovom zvýšení o 1,7 %.

Ceny ropy v piatok vzrástli, za celý týždeň však smerujú k poklesu

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v auguste sa v piatok o 17.57 h SELČ predával po 70,72 USD (60,74 eura).

Di Maio: Taliansko neratifikuje dohodu EÚ o voľnom obchode s Kanadou

Dohoda CETA je prvou veľkou obchodnou dohodou EÚ od dohody s Južnou Kóreou v roku 2015, musí ju schváliť všetkých 28 členských štátov Únie, aby nadobudla úplnú platnosť.

Ťažba kryptomien patrí medzi trendy ohrozenia kyberbezpečnosti

Seminár sa venoval i novozisteným zraniteľnostiam a ukázal aj zatiaľ teoretické možnosti ohrozenia, napríklad odhalenie hesla pomocou termokamery.

Ceny importu do USA v júni nečakane klesli, ale exportné

Podľa najnovších údajov klesli americké dovozné ceny v júni medzimesačne o 0,4 %, najstrmšie od februára 2016. Ministerstvo zároveň revidovalo údaje za máj smerom nahor.

Kurz eura aj jüanu klesol

Kurz eura v piatok klesol až na úroveň 1,1613 USD/EUR, čo je o 0,4 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Americká banka Citigroup zaznamenala v 2. kvartáli nárast zisku

Po prepočítaní na akciu vzrástol zisk banky na 1,63 USD z 1,28 USD v rovnakom období minulého roka. Prekonal tak odhady analytikov.

Zisk Wells Fargo v 2. kvartáli klesol viac, ako sa čakalo

Zisk Wells Fargo za tri mesiace do konca júna 2018 klesol na 5,19 miliardy USD (4,45 miliardy eur), čo predstavuje 98 centov na akciu.

Investor sídliaci v SR kúpil časť terminálu na plyn vo Francúzsku

Väčšinovým vlastníkom terminálu Dunkirk LNG SAS je spoločnosť EDF, celková hodnota prekladiska sa odhaduje na 2,4 miliardy eur.

Le Drian: EÚ v prípade amerických ciel na autá prijme odvetu

Podľa šéfa francúzskej diplomacie prezident USA Donald Trump nemá rád skutočnosť, že existuje spoločenstvo krajín s názvom Európska únia.

Americká banka JPMorgan Chase zvýšila zisk v 2. kvartáli o vyše 18 %

Najväčšia americká banka z pohľadu aktív uviedla, že za tri mesiace do konca júna dosiahla čistý zisk 8,32 miliardy USD (7,14 miliardy eur). Medziročne to znamená rast o 18,3 %.

Americká vláda sa odvolá proti akvizícii Time Warner firmou AT&T

Washington dlhodobo so spojením firiem nesúhlasí, súd vo Washingtone ale v polovici júna akvizíciu v hodnote 85,4 miliardy USD schválil bez podmienok.

M. Šefčovič: EÚ súhlasí s názorom USA na projekt Nord Stream 2

Američania podporujú konkurencieschopnosť, ale uvedený plynovod nevnímajú ako konkurencieschopný z hľadiska záujmov EÚ. Podporujú výstavbu južnej plynovodnej trasy až do Talianska.,aktualizované 

ÚVO rozhodol o námietke v súťaži na výstavbu úseku R3 Tvrdošín - Nižná

Úsek R3 Tvrdošín - Nižná je dlhý 4,4 kilometra a po dokončení má odľahčiť frekventovanú dopravnú tepnu v Tvrdošíne.,aktualizované 

Martinskí zamestnanci VW SK podávajú žalobu na vedenie závodu

Podľa odborárov nárok vyplývajúci z platnej kolektívnej zmluvy platí pre všetkých zamestnancov Volkswagenu rovnako, bez ohľadu na miesto výkonu práce zamestnancov VW. ,aktualizované 

Colný úrad pripomína termín na zúčtovanie plomb za prvý polrok

V rámci Banskobystrického samosprávneho kraja sa zúčtovávajú plomby na adrese Colného úradu na Partizánskej ulici v Banskej Bystrici.

Uzatvorením manželstva zaniká nárok na vdovský alebo vdovecký dôchodok

Uzatvorenie manželstva je potrebné poisťovni preukázať originálom alebo úradne overenou fotokópiou sobášneho listu.