Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár
< sekcia Ekonomika

Poznáme najsympatickejšiu osobnosť slovenskej politiky

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

O ocenení Najsympatickejšia osobnosť slovenskej politiky a spoločnosti rozhodujú slovenské osobnosti neverejným hlasovaním a tiež návštevníci stránky www.hospodarskyklub.sk.

Bratislava 26. júna (TASR) - Najsympatickejšou osobnosťou slovenskej politiky a spoločnosti je už tretí rok po sebe predseda Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) Peter Mihók. Na štvrtkovom (25. 6.) slávnostnom zhromaždení Neformálneho ekonomického fóra Hospodársky klub si okrem tohto ocenenia prevzal aj Mierovú cenu zo Slovenska 2015 za rok 2019, ktorú mu udelil Medzinárodný mierový výbor. Stal sa tak v poradí 15. laureátom Mierovej ceny zo Slovenska 2015 a štvrtým zo Slovenskej republiky. Informovala o tom tlačová tajomníčka SOPK Bibiána Gunišová.

O ocenení Najsympatickejšia osobnosť slovenskej politiky a spoločnosti rozhodujú slovenské osobnosti neverejným hlasovaním a tiež návštevníci stránky www.hospodarskyklub.sk. Organizátorom je Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub. Výzvu na nominácie na laureáta Mierovej ceny zo Slovenska 2015 za rok 2019 vyhlásil Medzinárodný mierový výbor združenia Neformálne ekonomické fórum Hospodársky klub.

Mihók považuje Mierovú cenu za uznanie jeho práce a aktivít v rámci Svetovej komorovej federácie Medzinárodnej obchodnej komory v Paríži, vo vedení ktorej pôsobí 20 rokov. "Vždy som v týchto pozíciách presadzoval filozofiu, že obchod, investície a hospodárska spolupráca stavajú mosty tam, kde ich iní ničia či blokujú," povedal vo vystúpení po prevzatí ocenenia.

Podľa šéfa SOPK Slovensko po roku 1989 zlyhalo v oblasti medziľudských vzťahov a vzájomného rešpektu. V súčasnosti prichádza nová politická reprezentácia, ktorá je názorovo a profilovo produktom zmien po roku 1989. "Nesmieme pritom zabúdať na dialektiku vývoja a jej pravidlá. Už Aristoteles povedal, že dialektika je umenie rozlišovať pravdu od lži, a tým sa líši dialektika od rétoriky, ktorá chce presviedčať bez toho, aby si robila starosti o pravdivosť či len zdanlivosť toho, o čom sa hovorí. Zdá sa mi, že máme veľa rétorov a minimum dialektikov, a preto sa utápame v prázdnych slovách, a nie v zmysluplných činoch," dodal Mihók.