< sekcia Basketbal

NBA: Miami zdolalo Memphis o deväť bodov

Hráč Miami Heat Chris Bosh strieľa na kôš, bránia mu hráči Memphis Grizzlies Marc Gasol (33) a Zach Randolph (50) v zápase NBA, 13.decembra 2015 na palubovke v Miami. Foto: TASR/AP

Najväčším dielom k víťazstvu Miami prispel Chris Bosh.

New York 14. decembra (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NBA nad Memphisom 100:97. Chris Bosh zaťažil konto hostí 22 bodmi, Dwyane Wade si pripísal na konto 14 bodov, z toho 11 v záverečnej štvrtine.

Hráči Miami prehrávali väčšinu druhej polovice stretnutia, v jednom momente až o 16 bodov, ale nezložili zbrane. Dvadsaťjeden sekúnd pred koncom ich poslal do vedenia Wade a domáci tím nakoniec zvíťazil. Heat zakončili duel bodovou šnúrou 11:0.

Hlavnou postavou zápasu bol Wade, ktorý zariadil prvé vedenie v druhom polčase 98:97. Jeho strela sa najprv odrazila od prednej obruče a až po kontakte s doskou spadla do koša. "Dwayne má tú najkratšiu pamäť. Môže odohrať skutočne zlé úseky, ale potom záverečné dve minúty odohrá s neuveriteľným sebavedomím," povedal na adresu Wadea pre nba.com tréner Miami Erik Spoelstra. Grizzlies nestačilo ani 26 bodov Jeffa Greena.

Oklahomu doviedol k výhre 104:98 po predĺžení nad Utahom Kevin Durant. Ten najprv zažil najhorší polčas vo svojej kariére, keď v prvých dvoch štvrtinách zaznamenal iba dva body. Po zmene strán sa ale výrazne zlepšil a nakoniec nastrieľal 31 bodov. Úspešne mu sekundoval Russell Westbrook, ktorý k víťazstvu prispel 25 bodmi a 11 doskokmi.

Philadelphia podľahla domácemu Torontu 79:96 a prehrala tak 24. z 25 duelov. Raptors potiahol 25-bodový DeMar DeRozan, Luis Scola pridal 22 bodov. Phoenix zdolal Minnesotu 108:101 najmä vďaka 25 bodom Brandona Knighta. Rozohrávač Suns sa tak rehabilitoval za piatkový výkon s Portlandom, v ktorom si pripísal iba bod. Lídrom Timberwolves bol s 28 bodmi Zach LaVine.