< sekcia Basketbal

NBA: Harden exceloval, 58 bodmi potiahol Houston k výhre nad Miami

James Harden (13) z Houstonu Rockets a Josh Richardson z Miami Heat počas zápasu zámorskej NBA 28. februára 2019 v Houstone. Foto: TASR/AP

Rockets dokázali otočiť skóre po tom, čo v tretej štvrtine zmazali 21-bodový deficit. Hardenovi chýbali iba tri body k vyrovnaniu kariérneho maxima.

New York 1. marca (TASR) - James Harden predviedol v zámorskej NBA ďalší excelentný výkon. V noci na piatok zaznamenal v domácom zápase s Miami 58 bodov, 10 asistencií a sedem doskokov a priviedol basketbalistov Houstonu k víťazstvu 121:118.

Rockets dokázali otočiť skóre po tom, čo v tretej štvrtine zmazali 21-bodový deficit. Hardenovi chýbali iba tri body k vyrovnaniu kariérneho maxima. Siedmykrát v NBA dosiahol v jednom zápase zároveň 50 bodov i 10 asistencií.

"Najmä v druhej štvrtine sme boli príliš laxní v obrane. Darila sa im streľba a získali sebavedomie. V druhej polovici zápasu sme museli zvýšiť tlak, podarilo sa nám zlepšiť defenzívu a dokázali sme stav otočiť. Ja som sa snažil hrať agresívne a útočiť, využil som každú príležitosť na streľbu, ale to isté sa dá povedať aj o mojich spoluhráčoch. Pod víťazstvo sa podpísal excelentný tímový výkon," povedal Harden podľa agentúry AP.

Opäť sa nedarilo úradujúcemu šampiónovi Golden State. Wariors podľahli v Orlande 96:103. Prvýkrát od marca 2013 prehrali dva zápasy za sebou proti tímom z Východnej konferencie. Hostia pritom po tretej 15-minútovke viedli o jedenásť bodov. "Keď sa nad tým zamyslím, mali sme duel pod kontrolou. Potom sme však nepremenili mnoho šancí. Tieto prehry sú veľmi frustrujúce," uviedol Stephen Curry, s 33 bodmi najlepší zakončovateľ Golden State. Jeho tím napriek trom nezdarom v uplynulých štyroch zápasoch vedie Západnú konferenciu, pred Denverom má náskok jediného víťazstva.

Aj Nuggets vo štvrtok zakopli, na vlastnej palubovke nestačili na Utah 104:111. Ukončili tak päťzápasovú víťaznú sériu.