< sekcia Basketbal

Basketbal: Piešťanské Čajky s prvou výhrou, Toruň zdolali doma 77:73

Na snímke tréner tímu Piešťanské Čajky Martin Pospíšil počas zápasu Európskeho pohára FIBA Piešťanské Čajky – MKS Katarzynri Toruň (Poľ.) 18. októbra 2017 v Piešťanoch. Foto: TASR/Martin Palkovič

Čajky vstúpili do stretnutia nebojácne, ich kolektívna hra bola úspešná hlavne v druhej štvrtine.

Piešťany 18. októbra (TASR) - Basketbalistky Piešťanských Čajok zaznamenali prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku Európskeho pohára FIBA. V stredajšom zápase D-skupiny zdolali na domácej palubovke poľský celok MKS Katarzynri Toruň 77:73.

Ďalšie ich stretnutie v skupinovej fáze je na programe v stredu 25. októbra o 18.00 h, súperom bude rumunské ACS Sepsi.
b>Európsky pohár FIBA - D-skupina:
Piešťanské Čajky - MKS Katarzynri Toruň 77:73 (40:32)

zostavy a body:
Piešťany: Smithová 22, Páleníková 13, Slamová 12, Bartáková 5, Kašpárková 2 (Zohnová 11, Podrugová 9, Dudášová 3, Jakubcová 0)

najviac bodov Toruň: Grigalauskytéová 21, Cainová 20, Mansfieldová 9

TH: 16/11 - 17/12, fauly: 17 - 14, trojky: 8 - 7

štvrtiny: 15:17, 25:15, 12:16, 25:25

Čajky vstúpili do stretnutia nebojácne, ich kolektívna hra bola úspešná hlavne v druhej štvrtine. Aj zásluhou dobrej úspešnosti streľby za tri body sa mohli Piešťany do polčasu vzdialiť svojmu súperovi na výsledok 40:32.

V tretej štvrtine sa karta obrátila, Toruni sa podarilo zmazať manko a dokonca na malý moment aj viesť v zápase. Lenže domáce hráčky zabrali v správnom čase, pred poslednou desaťminútovkou si zabezpečili tesné vedenie 52:48. Zverenkyne trénera Martina Pospíšila však zvládli aj dramatickú koncovku, v ktorej sa snažil súper zvrátiť zápas na svoju stranu.

Hlas po zápase
Martin Pospíšil, tréner Piešťan:
"Nebol to z našej strany perfektný zápas. Rozhodujúce však bolo, že kľúčové okamihy dopadli lepšie pre nás. Keď sme potrebovali skórovať, tak sme dokázali tie body dať. Hrali sme dobre v obrane, čo bolo tiež rozhodujúce. Som hrdý na svoj tím. Ukázali sme tímovú robotu, nebolo to o jednej alebo hráčkach. Víťazstvo nás veľmi teší."