< sekcia Basketbal

Basketbal: Druhá prehra hráčok Ružomberka, Mersinu podľahli

Na snímke zľava Krystal Thomasová (Mersin), Miroslava Mištincová (Ružomberok) a Bria Nicole Hartleyová (Mersin) počas zápasu skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA v basketbale žienMBK Ružomberok - Mersin Büyüksehir 18. októbra 2017 v Ružomberku. Foto: TASR/Branislav Račko

Ďalší zápas zvereniek trénera Juraja Suju je na programe v stredu 25. októbra.

Ružomberok 18. októbra (TASR) - Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali aj svoje druhé stretnutie v Európskom pohári FIBA, v dueli B-skupiny podľahli tureckému klubu Mersin Büyüksehir 59:86.

Ďalší zápas zvereniek trénera Juraja Suju je na programe v stredu 25. októbra o 18.00 h, v čistom slovenskom súboji sa stretnú s Good Angels Košice.
Európsky pohár FIBA - B-skupina:
MBK Ružomberok - Mersin Büyüksehir 59:86 (25:44)

zostavy a body:

Ružomberok: Diawakanová 18, Mištinová 8, Bartánusová a Janoščíková po 6, Campbellová 4 (Bozókiová 8, Kováčiková 5, Jackovecová a Moravčíková po 2, Belušová 0)

najviac bodov Mersin: Hartleyová 21, Gajičová 18, Thomasová 14

TH: 15/12 - 17/13, fauly: 22 - 18, trojky: 5 - 13

štvrtiny: 16:20, 9:24, 17:22, 17:20

"Ruža" hrala v úvode vyrovnanú partiu s favorizovaným súperom, v prvej štvrtine sa jej darilo úspešne držať na dostrel. V druhej 10-minútovke však prišla bodová šnúra 19:2 v podaní hostí, ktorá sa rozhodla o ďalšom priebehu duelu. Do polčasu prehrávali totiž domáce basketbalistky už 25:44.

Po prestávke to bolo oveľa vyrovnanejší súboj, ale Ružomberku sa nedarilo zmazať viac ako 20-bodové manko. Posledná štvrtina sa tým pádom už iba dohrávala, priestor dostali všetky hráčky na oboch stranách.

Hlas po zápase
Juraj Suja, tréner Ružomberka:
"Mersin vyhral zaslúžene a nám ukázal realitu, kde sa nachádzame. Treba však poďakovať aj nášmu tímu, ktorý bojoval až do konca. Nie je to ľahké, keď prehrávate o 25-30 bodov a súper, čo zdvihne, tak aj trafí. Avšak mrzia ma niektoré veci a nedodržiavanie niektorých pokynov, ktoré robíme denne. Sústredili sme sa na krytie vymedzeného priestoru a súper nás rozbil zvonku. Bol strašne malý pomer medzi tým, čo sme vložili do prípravy a ukázali. Mersin mal veľký strelecký deň, hlavne v prvom polčase."