Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Basketbal

Milwaukee aj bez Antetokounmpa zdolalo Phoenix

Basketbalisti Milwaukee Bucks zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA nad Phoenixom Suns 140:129 aj bez hviezdneho Jannisa Antetokounmpa, ktorý pauzoval pre zranenie zadného stehenného svalu. ,aktualizované

Curry zariadil triumf Golden State na palubovke Los Angeles Lakers

Lakers nestačilo 40 bodov LeBrona Jamesa. ,aktualizované

Jokič zaznamenal 31 bodov, Denver uspel na palubovke San Antonia

Phoenix zdolal Charlotte 107:96 a zvíťazil vo štvrtom zápase z uplynulých šiestich. ,aktualizované

Boston zdolal Phoenix, Dallas bez Dončiča neuspel proti Oklahome

Oklahoma po prehre s Indianou (111:121) zabrala naplno, triumfovala nad Dallasom 126:119 a vrátila sa na čelo Západnej konferencie.,aktualizované

Duel basketbalistiek Piešťan a Banskej Bystrice odložili

Súboj sa neuskutoční pre nedostatočný počet zdravých hráčok v tíme hostí.

Predčasne ukončený basketbalový zápas Nitry s Handlovou sa zopakuje

Za stavu 36:37 sa pobrali aktéri zápasu do šatní na polčasovú prestávku a po nej sa začali rozcvičovať na druhý polčas.

Denver zdolal Miami 100:88, Dallasu sa zranil Dončič

Dallas zdolal doma Golden State 109:99, po zápase sa najviac hovorilo o Lukovi Dončičovi. ,aktualizované

Duel Slávia SPU Nitra - Baník Handlová v 31. kole SBL nedohrali

Dôvodom bola porušená konštrukcia domáceho koša.

Boston zdolal Utah 123:107, Oklahoma prehrala s Indianou

Oklahoma City prehrala po troch stretnutiach, keď podľahla Indiane 111:121. V drese hostí získalo dvojciferný počet bodov až šesť hráčov. ,aktualizované

NBA: Dončič aj Jokič dosiahli triple double

Nuggets prehrávali v druhej štvrtine o 22 bodov, ale po prestávke duel otočili vo svoj prospech Jokič mal 35 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií.

Kouč Piešťan Jankovič po výhre v Alpsko-jadranskom pohári: Pomôže to

V čisto slovenskom finále sa stretli dvaja hlavní ašpiranti na zlato - Slávia Banská Bystrica a domáce Čajky.

Philadelphia zdolala v NBA Knicks 79:73,Oklahoma vyhrala nad Memphisom

Výsledok 79:73 je najnižší bodový súčet v prebiehajúcej sezóne zámorskej NBA. ,aktualizované

Víťazom ženského Alpsko-jadranského pohára sa stali Piešťany

Najlepšou strelkyňou zápasu bola s 21 bodmi Ke'shunan Jamesová, ktorá sa zároveň stala najužitočnejšou hráčkou podujatia.

Mathurin podstúpi operáciu ramena a zrejme vynechá zvyšok sezóny

Mathurin vo svojom druhom ročníku v zámorskej profilige odohral 57 duelov s priemerom 14,6 bodu a 3,9 doskoku na zápas.

Domáce Piešťany vyhrali v semifinále nad Splitom

Basketbalistky Piešťanských Čajok postúpili do finále Alpsko-jadranského pohára.,aktualizované

Minnesota prehrala v Clevelande po predĺžení 104:113

Los Angeles Lakers zdolali aj bez LeBrona Jamesa hráčov Milwaukee po dráme 123:122.,aktualizované

Favoritmi pred ženským Final Four v Piešťanoch sú slovenské kluby

Vzhľadom na doterajšie výsledky zástupcov Niké Extraligy žien v súťaži sa v nedeľu očakáva slovenské finále, ktoré by mohlo byť reprízou zo Slovenského pohára a nedávneho ligového zápolenia.

Denver zdolal Boston 115:109, triple double v podaní Jokiča

Domáci odolali tlaku zo strany lídra Východnej konferencie vo štvrtej štvrtine. Jokič mal 32 bodov, 12 doskokov a 11 asistencií. ,aktualizované

Towns si poranil meniskus, Minnesote bude chýbať zatiaľ neznámu dobu

Towns je oporou Minnesoty, v sezóne si drží priemer 22 bodov a 8 doskokov za stretnutie. Doteraz pritom vynechal iba jeden duel.

NBA: Simmons už do konca sezóny Brooklynu nepomôže

Simmons je najlepšie zarábajúcim hráčom Nets s platom 38 miliónov dolárov ročne. Zmluvu má ešte na budúci rok, keď má zarábať vyše 40 miliónov.

Golden State Warriors zdolali Milwaukee, Curry zaznamenal 29 bodov

Warriors tak odčinili jednu z najtvrdších prehier v klubovej histórii, naposledy podľahli v Bostone o 52 bodov 140:88.,aktualizované

Hejková so 16. účasťou vo Final Four v Eurolige: Postup si veľmi cením

V rozhodujúcom štvrťfinálovom zápase zvíťazili jej zverenky na domácej palubovke nad talianskym Schiom 74:54 a dostanú tak šancu vylepšiť minuloročné štvrté miesto z Final Four.

Piešťany budú hostiť finále prvého ročníka Alpsko-jadranského pohára

Víťazi semifinále si zahrajú o titul, zdolané celky čaká duel o 3. miesto.

Cleveland zabral v záverečnej štvrtine a zdolal Boston tesne 105:104

Miami zvíťazilo nad Detroitom 118:110 s 26 bodmi Jimmyho Butler a Bamom Adebayom i Duncanom Robinsonom, ktorí mali obaja po osemnásť.,aktualizované

Westbrook podstúpil operáciu zlomenej ruky

Westbrook pred zranením štartoval vo všetkých zápasoch tejto sezóny a zatiaľ nie je jasné, kedy sa bude môcť vrátiť do herného kolotoča.

Oklahoma City podľahla Lakers a prišla o prvú priečku na západe

Milwaukee dokázalo doma uspieť proti Los Angeles Clippers 113:106, hoci nastúpilo bez svojho lídra Jannisa Antetokunmpa, ktorý má problém s achilovkou. ,aktualizované

Bostonu rozdrvil Golden State a tretíkrát vyhral o 50 a viac bodov

Minnesota prišla o prvé miesto Západnej konferencie, keď prehrala s Los Angeles Clippers o jediný bod 88:89. Využila to Oklahoma, ktorá zvíťazila vo Phoenixe 118:110.,aktualizované

Dallas podľahol Philadelphii, nestačilo mu ani Dončičovo triple double

Najlepším strelcom 76ers bol s 28 bodmi Tobias Harris. Jeho tímu patrí 5. miesto v tabuľke Východnej konferencie, Mavericks sú ôsmi na západe.

Je zdravý a na vysokej úrovni, povedal kouč o LeBronovi Jamesovi

Métu 40.000 bodov dosiahol košom v 14. sekunde druhej štvrtiny. ,aktualizované

NBA:Boston zvíťazil desiatykrát v sérii, Minnesota podľahla Sacramentu

Líder Západnej konferencie z Minnesoty podľahol doma Sacramentu 120:124 po predĺžení.,aktualizované

Inter vyhral nad Sláviou SPU Nitra 99:71

Inter Bratislava - Slávia SPU Nitra 99:71 (56:38)

Embiid sa chce po operácii kolena vrátiť na palubovky ešte túto sezónu

Dvadsaťdeväťročný Embiid mal pred zranením priemer 35,3 bodu, 11,3 doskoku a 5,7 asistencie na zápas, pripomenula agentúra AFP.

Curry prispel k triumfu Golden State v New Yorku 31 bodmi

Madison Square Garden je špeciálne miesto, vždy sa mi tu hrá veľmi dobre. Aj teraz som do prvej minúty cítil dobrú energiu, povedal Curry po víťazstve Golden State.,aktualizované

Minnesota zdolala Memphis 110:101, Denver uspel štvrtýkrát za sebou

Obhajca titulu Denver natiahol víťaznú šnúru na štyri zápasy. Sacramento zdolal 117:96 aj zásluhou 32 bodov Jamala Murrayho.,aktualizované

Strus rozhodol o triumfe Clevelandu trojkou spoza polovice ihriska

Dallas sa ujal vedenia 119:118 iba 2,6 sekundy pred koncom štvrtej štvrtiny. ,aktualizované

Knicks zvíťazili nad Detroitom, Hart rozhodol 2,8 sekundy pred koncom

Štvrtý triumf za sebou dosiahli hráči Miami, ktorí uspeli na palubovke Sacramenta 121:110 aj vďaka 28 bodom Bama Adebaya a 26 bodom Jaimeho Jaqueza.,aktualizované

Piešťany a Banská Bystrica vyhrali svoje skupiny, výkony boli odlišné

Banská Bystrica suverénne ovládla B-skupinu s bilanciou šiestich víťazstiev a žiadnej prehry. Forma vicemajstra Niké EXZ graduje, čo teší aj trénerku Zuzanu Žirkovú.

Basketbalisti SR neboli ďaleko od úspechu, Naglič: Dali do toho všetko

Slovenský tím sa dokázal viackrát vyhrabať z výraznejšieho manka a na začiatku druhého polčasu byť dokonca na malý moment vo vedení.

Nuggets vyhrali na palubovke Golden State, Jokič mal triple duouble

Phoenix Suns si poradili s Los Angeles Lakers 123:113. Dvadsiatimi štyrmi bodmi k tomu prispel Grayson Allen a ďalších 22 pridal Kevin Durant.,aktualizované

Slováci prehrali v Rige s Lotyšskom 52:64